Zofia Kędziora: W akcji „Misjonarz na post” w tym roku wspieramy 2004 polskich misjonarzy

Zofia Kędziora: W akcji „Misjonarz na post” w tym roku wspieramy 2004 polskich misjonarzy

„Akcja «Misjonarz na post» to objęcie polskiego misjonarza swoją modlitwą bądź innym duchowym wsparciem w czasie Wielkiego Postu. W tym roku jest to 2004 polskich misjonarzy, którym modlitwa jest bardzo potrzebna. Idea tej akcji jest bardzo prosta. Każdy sam sobie narzuca formę modlitwy lub innego wsparcia duchowego i według własnego rytmu to wypełnia” – mówiła w poranku „Siódma 9” Zofia Kędziora, koordynator akcji „Misjonarz na post”. W rozmowie z Anną Skiepko opowiedziała o tej inicjatywie i zachęciła do włączenia się w nią.

„«Misjonarz na post» to objecie polskiego misjonarza swoją modlitwą bądź innym duchowym wsparciem w czasie Wielkiego Postu. W tym jest to już szósta edycja tego projektu. Z roku na rok cieszy się on coraz większą popularnością. W zeszłym roku udział brało ponad 15 tys. osób. Te osoby realnie wspierały duchowo polskich misjonarzy, którzy są obecnie na misjach” – opowiadała Zofia Kędziora.

„W tym roku wspieramy 2004 polskich misjonarzy. Modlitwa jest im bardzo potrzebna, ludzie o tym wiedzą i dołączają do tej akcji” – zaznaczyła.

Podkreśliła również, że akcja nie narzuca sztywnych form wsparcia duchowego, ale każdy może ją wybrać sam i dostosować do swoich możliwości.

„Idea tej akcji jest bardzo prosta. Każdy sam sobie narzuca formę modlitwy. Oczywiście nie musi to być tylko modlitwa, ale też inna forma duchowego wsparcia. Może to być np. post. Nie mówimy, jak to ma być post, każdy może sam sobie to narzucić. Może to być ofiarowanie cierpienia albo jakaś zupełnie inna forma, którą sobie ktoś wymyśli. My tego nie sprawdzamy. Nie sprawdzamy, czy ktoś się modli cały post. Oczywiście możemy się modlić cały rok, do czego też zachęcamy. Ale idea akcji jest prosta: każdy sam sobie to narzuca i według własnego rytmu wypełnia ten jeden z trzech warunków Wielkiego Postu”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie misjonarznapost.pl.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top