Michał Kolanko: Premier Morawiecki pokazał, że można wmontować transfery socjalne w dalszą modernizację

Michał Kolanko: Premier Morawiecki pokazał, że można wmontować transfery socjalne w dalszą modernizację

„Mimo dochodzących z rządu i od niektórych ministrów sygnałów niezadowolenia z kierunku, jaki jest kierunkiem rządu, czyli tzw. piątki Kaczyńskiego, wydaje się, że premier Morawiecki wmontował ten projekt w swój projekt modernizacji. Pokazał, że można wmontować transfery socjalne w dalszą modernizację” – powiedział w poranku „Siódma 9” Michał Kolanko z „Rzeczpospolitej”. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem redaktor mówił m.in. o wywiadzie z premierem Mateuszem Morawieckim.

Redaktor „Rzeczpospolitej” zapytany przez Marcina Fijołka, czy Mateusz Morawiecki to polityk, który będzie w stanie udźwignąć dwie najbliższe kampanie wyborcze i poprowadzić obóz Zjednoczonej Prawicy do zwycięstwa, odpowiedział:

„Tak. Można się zgadzać lub nie zgadzać z premierem Morawieckim. Można też znajdować jego mocne i słabe strony, ale trzeba przyznać, że jest wizja w tym, co on mówi. Tego premierowi Morawieckiemu odmówić nie sposób.”

„Prawo i Sprawiedliwość chce wybrnąć z pewnej pułapki, która jest w dyskusjach o Europie, bo dyskusja o Europie siłą rzeczy musi łączyć się z argumentami eurorealistycznymi, a takie argumenty są paliwem dla opozycji, która połączy politykę PiS z chęcią wyjścia z Unii Europejskiej” – stwierdził redaktor Kolanko. 

Gość Marcina Fijołka skomentował też ostatnie działania opozycji.

„PO mówi, że Polska jest teraz poza głównym nurtem, poza stolikiem, nic nie wiemy i nic nie znaczymy. PSL z kolei mówi, że nierówności w Europie są duże. Polskie Stronnictwo Ludowe rozumie, że nie da się zamilczeć propozycji socjalnych PiS (...) i chce pokazać, że opozycja chce przenieść pewną wrażliwość społeczną na grunt europejski. PSL próbuje inaczej zagrać i inaczej mówić. Ludowcy starają się zachować autonomię w tej kampanii. Bycie w Koalicji Obywatelskiej bez własnej tożsamości jest z punktu widzenia PSL bardzo ryzykowne” – stwierdził Michał Kolanko.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA