Tomasz Kania o najnowszym wydaniu miesięcznika „Misja 52. Inspiracje dla małżonków”

Tomasz Kania o najnowszym wydaniu miesięcznika „Misja 52. Inspiracje dla małżonków”

„Naszym celem od początku tworzenia miesięcznika było to, żeby nie trzymać się ściśle jednego tematu. Chcieliśmy podzielić go tak, żeby każdy mógł znaleźć w nim coś dla siebie”– powiedział Tomasz Kania z Katolickiego Radia Londyn. W rozmowie z Karolem Gacem opowiadał o najnowszym wydaniu magazynu „Misja 52. Inspiracje dla małżonków”.

„W najnowszym wydaniu miesięcznika pojawił się m.in tekst o gen. Tadeuszu Borze-Komorowskim. Zachęcamy do przeczytania rozmowy z synem generała. W rozmowie syn Bora-Komorowskiego powiedział m.in o tym, że żona generała nie była poinformowana przez niego o tym, że wybuchnie powstanie warszawskie. Bór-Komorowski nie chciał, aby rodzina była informowana wcześniej o czymś, czego nie wie reszta społeczeństwa. W wywiadzie syn generała powiedział też o mało znanym wątku. Generałowi Borowi-Komorowskiemu urodziło się dziecko z zespołem Downa. Bór wraz z żoną nie zgodzili się na oddanie dziecka i postanowili je wychować. Ta historia kończy się dobrze” – zauważył gość poranka „Siódma 9”.

Rozmówca Karola Gaca opowiedział też o innych tekstach, które pojawiły się w najnowszym wydaniu miesięcznika „Misja 52”:

„W najnowszym wydaniu miesięcznika pojawił się chociażby tekst o Wielkim Poście. Idzie on w parze z drogą krzyżową organizowaną przez wspólnotę Domowego Kościoła. W tekście znajduje się wiele przemyśleń dotyczących małżeństwa”.

„Zachęcamy też do przeczytania tekstu o dziesięcinie i jej istocie. W swoim życiu doświadczyłem zarówno błogosławieństwa, jak i trudności, które zachwiały moją pewnością. Warto nie rezygnować całkowicie z dziesięciny, ale w trudnej sytuacji materialnej np. zmniejszać stawki. Nie powinno się patrzeć na to, jakie błogosławieństwa dostanę, ale trzeba skupić się na dawaniu i dzieleniu z drugim człowiekiem” – powiedział Kania.

„Polecamy również artykuł dotyczący tematu dzieci i pieniędzy. Pochylamy się nad tym, jak nie zepsuć pieniędzmi dzieci. Należy edukować rodziców i dawać praktyczne wskazówki, jak o finansach rozmawiać z dziećmi. W następnym wydaniu naszego magazynu pojawi się pięć przykładów, jak pomóc wyrobić dziecku inteligencję finansową” – dodał gość poranka.

Więcej informacji można znaleźć na stronie misja52.com.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top