Damian Cygan: W aspekcie walki o wartości nie można niczego zarzucić PiS

Damian Cygan: W aspekcie walki o wartości nie można niczego zarzucić PiS

„Jarosław Kaczyński w mocnym przemówieniu na konwencji mówił o ataku na dzieci. Jednak PiS od samego początku w jakiś sposób o rodzinę zabiega, chociażby jeśli chodzi o program 500+, więc myślę, że w tym aspekcie walki o wartości, walki o rodzinę, nie ma za bardzo czego zarzucić PiS-owi” – powiedział w poranku „Siódma 9” Damian Cygan z portalu DoRzeczy.pl.

W sobotę na konwencji regionalnej, liderzy list Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego podpisali Deklarację Europejską, która jest zbiorem 12 obietnic. „Będziemy działać na rzecz powrotu Unii Europejskiej do wartości, które głosili jej twórcy i które miały stać się jej fundamentem” – czytamy m.in. w dokumencie.

Dziennikarz portalu DoRzeczy.pl zwrócił uwagę, że to, czy jest to dobra odpowiedź PiS-u na zarzuty opozycji, będzie można zweryfikować dopiero po działaniach. „Jak wiemy, sama deklaracja jest tylko deklaracją. Dopiero nowych europosłów będzie można rozliczać z tego, jak wprowadzają ją w życie” – dodał.

Damian Cygan podkreślił też, że w Koalicji Europejskiej są tak szerokie środowiska z rożnymi poglądami, że „jedyną kwestią, która ich łączy, to niechęć do PiS i chęć przejęcia władzy”. „Czy opozycja będzie w stanie pokazać jakiś program, to dopiero zobaczymy” – dodał.

Dziennikarz odniósł się też do tzw. karty LGBT+, którą podpisał prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. „Kwestie związane z edukacją seksualną w ogóle nie powinny leżeć w gestii samorządów, ale rodziców. Nie mam dzieci, ale gdybym miał, to na pewno bym chciał, abym to ja decydował, czego się uczą i w jaki sposób. Drugi problem tej deklaracji jest taki, że wielu warszawiaków zastanawia się, czy to jest rzecz, która powinna być podnoszona aż do takiej rangi, że prezydent stolicy ją podpisuje” – powiedział.

„Jarosław Kaczyński w mocnym przemówieniu na konwencji mówił o ataku na dzieci. Jednak PiS od samego początku w jakiś sposób o rodzinę zabiega, chociażby jeśli chodzi o program 500+, więc myślę, że w tym aspekcie walki o wartości, walki o rodzinę, nie ma za bardzo czego zarzucić PiS” – zakończył Damian Cygan z portalu DoRzeczy.pl.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top