Dr Sebastian Gajewski: Gdyby Trzaskowski wiedział o skutkach Karty LGBT+, być może by jej nie ogłosił

Dr Sebastian Gajewski: Gdyby Trzaskowski wiedział o skutkach Karty LGBT+, być może by jej nie ogłosił

Karta LGBT+ podpisana przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego była w czwartkowym poranku „Siódma 9” jednym z tematów rozmowy Jarosława Wydry z dr. Sebastianem Gajewskim z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego. Dokument wprowadza rozwiązania, które mają pomóc osobom homo- i transseksualnym. Program zakłada budowę hostelu interwencyjnego dla osób wykluczonych przez najbliższych w związku z orientacją seksualną.

„Karta LGBT+ była jedną z obietnic wyborczych kandydata Koalicji Obywatelskiej” – przypomniał gość czwartkowego poranka.

„Została ogłoszona przez prezydenta miasta stołecznego Warszawy Rafała Trzaskowskiego zgodnie z jego obietnicami przedwyborczymi. Myślę, że gdyby Rafał Trzaskowski wiedział, jakie konsekwencje w polityce ogólnokrajowej będzie miała karta LGBT+, być może by jej nie ogłosił lub nie ogłosił jej teraz przed wyborami”.

„Karta LGBT+ została przypisana Koalicji Europejskiej. To wykorzystują przedstawiciele obozu rządzącego” – dodał Sebastian Gajewski.

„Karta LGBT wyszła poza ratusz, wyszła poza radę miasta, wyszła poza ramy polityki samorządowej warszawskiej i została przypisana Koalicji Europejskiej. O tej deklaracji LGBT mówi przede wszystkim Prawo i Sprawiedliwość”.

W najbliższy poniedziałek przed stołecznym ratuszem odbędzie się protest rodziców przeciwko wprowadzeniu Karty LGBT+.

Pełny zapis rozmowy do odsłuchania poniżej.

back to top