Mateusz Maranowski: PiS często wpada w PR-owe pułapki, ale potrafi świetnie działać na wyobraźnię wyborców

Mateusz Maranowski: PiS często wpada w PR-owe pułapki, ale potrafi świetnie działać na wyobraźnię wyborców

„Trzeba przyznać, że z jednej strony PiS wpada często w PR-owskie pułapki, ale z drugiej strony – to jest taki paradoks PiS – genialnie działa na wyobraźnię, myślę, że każdego wyborcy. W sytuacji, kiedy jest ogłaszane kolejne 500 Plus, ogłaszany jest nawet program Krowa Plus, można się z tego śmiać lub nie, ale to działa na wyobraźnię wyborcy” – mówił w poranku „Siódma 9” Mateusz Maranowski (wPolsce.pl). W rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do propozycji wyborczych PiS.

„PiS bardzo często na własne życzenie wpada w pewnego rodzaju PR-owe tarapaty, które były do przewidzenia, które były oczywiste. Zastawiam się, dlaczego my, dziennikarze, społeczeństwo wciąż się temu dziwimy. A najbardziej jestem zadziwiony faktem, że PiS jest zadziwione kryzysem, który sam sobie wywołuje” – mówił.

„Czy nikt nie przewidział tego, że wydajemy miliardy złotych na duże programy socjalne, nie odezwą się pielęgniarki, nauczyciele? Przecież to jest tylko w to graj dla opozycji i w tej sytuacji będą zachęcać np. takiego pana Broniarza do tego, żeby organizował strajki w szkole. To jest ewidentny scenariusz polityczny, który opozycja będzie realizować i już nie odpuści do końca tych i następnych wyborów” – zaznaczył.

Podkreślił, że mimo wpadek wizerunkowych PiS jest skuteczny i oddziałuje na wyobraźnię wyborców.

„Trzeba przyznać, że z jednej strony PiS wpada często w PR-owskie pułapki, ale z drugiej strony – to jest taki paradoks PiS – genialnie działa na wyobraźnię, myślę, że każdego wyborcy. W sytuacji, kiedy jest ogłaszane kolejne 500 Plus, ogłaszany jest nawet program Krowa Plus, można się z tego śmiać lub nie, ale to działa na wyobraźnię wyborcy”.

„Z jednej strony PiS jest bardzo skuteczny, a z drugiej strony mamy kompletnie nieudolną opozycję, która nie ma do zaproponowania absolutnie nic. To jest w jakiś sposób zwycięstwo PiS-u, bo naprawdę ciężko w tym momencie przebić ich jakąkolwiek propozycją” – ocenił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top