Tomasz Kania o nowym numerze miesięcznika dla małżonków „Misja 52”

Tomasz Kania o nowym numerze miesięcznika dla małżonków „Misja 52”

„Zauważyliśmy jakiś czas temu, że ludzie niekoniecznie lubią czytać długie teksty, nawet jeśli są wartościowe, bo zawsze się znajdzie coś, co rozproszy i tekst ucieknie. Staramy się, żeby teksty były krótkie, żeby każdy szybko przeczytał i dostał tzw. mięcho, czyli konkret, który może od razu wprowadzić w swoje życie. W tym stylu będziemy utrzymywać ten magazyn” – mówił w poranku „Siódma 9” Tomasz Kania, redaktor i wydawca miesięcznika dla małżonków „Misja 52”. W rozmowie z Jarosławem Wydrą opowiedział o najnowszym numerze pisma.

Jeden z tekstów dotyczy autorytetu ojca. Jak mówił redaktor:

„Z pomocą przychodzi jak zawsze niezawodny ks. Mirosław Maliński «Malina», słynny duszpasterz akademicki. On podaje bardzo konkretne przykłady, jak ojciec powinien zdobywać autorytet dziecka i te przykłady opisaliśmy w naszym miesięczniku. A wszystko rozbija się tak naprawdę o relacje, o to, żeby ten ojciec był aktywnie z dzieckiem”.

Zaprezentowano także „Pomysł na randkę bez pieniędzy”.

„Do tego cyklu udało nam się zaprosić różnych blogerów, inne małżeństwa, które tworzą bardzo dobre treści w sieci, muzykują czy też piszą ciekawe artykuły. Zadaliśmy im proste pytanie: czy macie pomysł na randkę bez wydawania pieniędzy? Bardzo fajnie się podzielili swoimi doświadczeniami. Mi przypadł do gustu spacer tematyczny, gdzie można się wybrać i coś związanego z konkretnym tematem obserwować (…) Każde z tych małżeństw pisało na ten sam temat, ale ze swojej strony” – opowiadał Tomasz Kania.

Podkreślił także, że miesięcznik składa się ze zwięzłych tekstów zawierających esencję danego tematu.

„Zauważyliśmy jakiś czas temu, że ludzie niekoniecznie lubią czytać długie teksty, nawet jeśli są wartościowe, bo zawsze się znajdzie coś, co rozproszy, czy dziecko przybiegnie, czy telefon zadzwoni i tekst ucieknie. Staraliśmy się, żeby teksty nie przekraczały 600 słów. Oczywiście nie zawsze się udaje, ale staramy się, żeby były krótkie, żeby każdy szybko przeczytał i dostał tzw. mięcho, czyli konkret, który może od razu wprowadzić w swoje życie. W tym stylu będziemy utrzymywać ten magazyn” – mówił redaktor.

Miesięcznik jest dostępny na stronie Misji 52.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top