Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 578.

Ks. Marcin Sobiech: „Jako chrześcijanie mamy obowiązki wobec własnej Ojczyzny”

Ks. Marcin Sobiech: „Jako chrześcijanie mamy obowiązki wobec własnej Ojczyzny”

„Jako chrześcijanie mamy obowiązki wobec własnej Ojczyzny. Św. Marcin zwróciłby dziś uwagę na uczciwość życia, dążenie do świętości i staranie się bycia dobrym człowiekiem. Jeżeli będziemy dbali o relację z drugim człowiekiem, (…) to już będzie dobro dla Ojczyzny, bo ludzie będą żyli w zgodzie” – powiedział o jutrzejszym patronie – św. Marcinie – ks. Marcin Sobiech w poranku „Siódma – Dziewiąta”.

Ks. Sobiech dodał, że „św. Marcin jest świętym troszkę zapomnianym. A kiedy spojrzymy na historię Kościoła, ale też na historię Europy, to jest on wszędzie obecny. Nawet jak zajrzymy w katalog, komu św. Marcin patronuje, to jest to bardzo długa lista”.

Mówiąc o życiorysie świętego, wskazał na jego wpływ na innych:

„Św. Marcin jest tym, który jednoczy, wychodzi wśród ludzi. (…) Tym, który łączy przede wszystkim, ale też to widać, że ze szkoły św. Marcina wychodzą ludzie bardzo wybitni. Św. Marcin zakłada szkołę, (…) ja to nazywam szkołą biskupów. Z tej szkoły wyszli wielcy biskupi i wielcy ludzie Kościoła na ówczesny czas, którzy wyssali z tej relacji z Marcinem doświadczenia dobra, które przekazywali też innym”.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA