Michał Kolanko: Prawo i Sprawiedliwość uznało, że euro będzie dobrym mobilizatorem wyborców

Michał Kolanko: Prawo i Sprawiedliwość uznało, że euro będzie dobrym mobilizatorem wyborców

„Prawo i Sprawiedliwość uznało, że euro będzie dobrym mobilizatorem wyborców. Debata o euro w Polsce nie była tematem bieżącej polityki. Bez poważnej dyskusji o euro nie można mówić o poważnym zakotwiczeniu Polski na Zachodzie. Ważne, żeby rozmowę rozpocząć na serio. Polityczne straszenie euro jest uproszczeniem całej dyskusji” – powiedział w poranku „Siódma 9” redaktor Michał Kolanko z dziennika „Rzeczpospolita”. W rozmowie z Piotrem Otrębskim mówił m.in o zasadności wprowadzenia waluty euro w Polsce, a także odniósł się do tematu kampanii do Parlamentu Europejskiego.

„Prawo i Sprawiedliwość chce pokazać się jako partia, która jest partią europejskiego poziomu życia i chce zabrać to obecnej opozycji. Jeśli ten cel uda się zrealizować, to droga do drugiej kadencji będzie wytyczona. Od grudnia cała machina przekazu PiS jest skierowana też na to, aby nie było mowy o tym, żeby dyskusja w kampanii europejskiej była dyskusją o Polexicie” – zauważył dziennikarz „Rzeczpospolitej”.

„Nikt nie jest w stanie stwierdzić, jak Koalicja Obywatelska zadziała, bo złożona jest z aż pięciu partii. Platforma Obywatelska przede wszystkim chce, aby w Koalicji pozostał PSL. Aby to zrobić, Grzegorz Schetyna, lider PO, bardzo sprawnie i skutecznie próbował ułożyć te listy tak, aby wszyscy byli zadowoleni, ale żeby przede wszystkim PSL miał tam dobre miejsca” – stwierdził redaktor Kolanko.

Poranna rozmowa dotyczyła także trwającego strajku nauczycieli.

„PiS pokazuje, że nie ma możliwości budżetowych, żeby w 2019 roku spełnić postulaty związkowców inne niż te, które są teraz na stole, te, na która zgodziła się Solidarność” – powiedział.

„Wielka reforma oświaty to coś, o czym powinniśmy rozmawiać. Jeśli ten strajk ma przynieść to, że zacznie się dyskusja o wielkiej reformie oświaty, której wcześniej w Polsce nie było, to będzie jakiś jego pozytywny skutek” – dodał Michał Kolanko.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA