Marek Jakubiak: Z całą pewnością Konfederacja jest pomiędzy PO i PiS-em

Marek Jakubiak: Z całą pewnością Konfederacja jest pomiędzy PO i PiS-em

„Z całą pewnością Konfederacja jest pomiędzy PO i PiS-em. Ja czy Liroy jesteśmy przykładem tego, że tonujemy Konfederację i sprowadzamy ją właśnie pomiędzy. Jesteśmy trochę takim senatem Konfederacji i bardzo nas to cieszy, że póki co zaczyna to dobrze działać” – powiedział w poranku „Siódma 9” poseł Marek Jakubiak (Konfederacja i Federacja dla Rzeczypospolitej). W rozmowie z Piotrem Otrębskim opowiadał o swojej obecności w Konfederacji, a także o strajku nauczycieli.

Marek Jakubiak zapytany, czy w Konfederacji nie przeszkadzają mu niektóre kontrowersyjne wypowiedzi, np. Grzegorza Brauna, odpowiedział:

„Grzegorz Braun to bardzo sympatyczny i dowcipny człowiek (...). Mówimy o ludziach, którzy do tej pory samodzielnie prowadzili swoją tożsamość polityczną i oni budowali ją w dowolny sposób (...). Dzisiaj jesteśmy w sytuacji, kiedy Konfederacja zbiera się i dyskutuje. Dopasowujemy się do siebie” – powiedział Marek Jakubiak.

„Z całą pewnością Konfederacja jest pomiędzy PO i PiS-em. Ja czy Liroy jesteśmy przykładem tego, że tonujemy Konfederację i sprowadzamy ją właśnie pomiędzy. Jesteśmy trochę takim senatem Konfederacji i bardzo nas to cieszy, że póki co zaczyna to dobrze działać. Oczywiście nie jest przesądzone, że do wyborów jesiennych idziemy razem. Decyzji takich jeszcze nie podejmowaliśmy. Ocenimy skuteczność naszego działania, rzeczywisty potencjał tej Konfederacji i zobaczymy, w jakiej formie ona do parlamentu polskiego pójdzie” – stwierdził gość poranka „Siódma 9” zaznaczając, że Konfederacja nie jest frontem tak szerokim, jak np. Koalicja Obywatelska.

Dzisiejsza rozmowa dotyczyła też strajku nauczycieli.

„1600 złotych brutto podwyżki nauczyciele chcą z dnia na dzień. Mamy dzisiaj 700 tysięcy nauczycieli. Budżetu na to nie stać” – przyznał poseł Jakubiak.

„Powinna być zlikwidowana Karta nauczyciela. Te przywileje, które aż drażnią, aż w uszach szumią. Ktoś musi to ruszyć. Jestem za tym, aby pana Broniarza odstawić od negocjacji. Porozmawiajmy wreszcie na temat reformy edukacji w Polsce, dotyczącej również nauczycieli” – dodał.

„Na płocie szkoły mojego syna, szkoły państwowej, jest wywieszony transparent, że na czas egzaminów nauczyciele zawieszają strajk. Uważam, że jest to odpowiedzialne podejście odpowiedzialnych nauczycieli” – stwierdził Marek Jakubiak.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA