Michał Gutka: Ajax to drużyna, która porywa i łapie za serca

Michał Gutka: Ajax to drużyna, która porywa i łapie za serca

„Mimo wszystko wynik Ajaxu [wyeliminował włoski Juventus, a wcześniej Real Madryt] jest wciąż niespodziewany. Liczy się młodość, liczy się fantazja, odwaga i pomysł. To w Ajaxie imponuje. Jest to drużyna, która porywa i łapie za serca” – powiedział w poranku „Siódma 9” Michał Gutka z „Przeglądu Sportowego” i Canal Plus Sport. W rozmowie z Anną Skiepko mówił o ćwierćfinałowych meczach Ligi Mistrzów.

„Już dwa lata temu, gdy Ajax grał w finale Ligi Europy, mówiono, że taki sukces się nie powtórzy, że holenderska piłka na tle tych najbogatszych będzie miała takie pojedyncze wystrzały. Tymczasem dwa lata po wspomnianym finale jest półfinał Ligi Mistrzów, gdzie z tamtej drużyny też odeszło kilku ważnych piłkarzy” – zauważył Michał Gutka.

„Ci, którzy się wyróżniają, zaraz odejdą, ale jest tam kolejna fala, która będzie za chwilę przychodzić” – dodał.

W rozmowie poranka „Siódma 9” podsumowano także mecz Barcelony z Manchesterem United. Drużyna z Katalonii ograła Anglików aż 3:0.

„Ten dwumecz pokazał, ile Manchester United stracił na tle europejskiej elity przez ostatni czas. Duże wyzwanie stoi przed trenerem Solskjaerem i zarządem tego klubu. Widzimy po tabeli ligi angielskiej, że to drużyna, która przestała się bić o tytuł mistrzowski” – powiedział redaktor „Przeglądu Sportowego”.

Pod koniec rozmowy gość Anny Skiepko odniósł się do szans drużyny Liverpoolu na wyeliminowanie drużyny FC Porto.

„Myślę, że to będzie mecz, w którym kibice Liverpoolu będą czekać na gola, doczekają się, a wtedy Porto będzie musiało strzelić cztery, a to już jest wyzwanie, przy różnicy klas pomiędzy tymi drużynami, nie do spełnienia przez FC Porto” – powiedział Michał Gutka.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA