Piotr Nisztor: Sławomir Broniarz to spadochroniarz, który jest bliski zderzenia z ziemią

Piotr Nisztor: Sławomir Broniarz to spadochroniarz, który jest bliski zderzenia z ziemią

„Sławomir Broniarz to doświadczony skoczek spadochronowy, któremu zawsze ten spadochron w odpowiednim momencie się otwierał. Teraz leci, pociąga za linki, a spadochron się nie otwiera. Jest bliski zderzenia z ziemią” – powiedział Piotr Nisztor („Gazeta Polska” i Telewizja Republika). W rozmowie z Jarosławem Wydrą mówił m.in o strajku nauczycieli. 

„Z jednej strony można powiedzieć, że jest to naturalny ruch ze strony nauczycieli, biorąc pod uwagę fakt, że podwyżki dostali np. policjanci. Z drugiej strony problem oświaty to nie jest problem dzisiejszy. Mamy tu podobną sytuację jak w służbie zdrowia. Niezależnie od tego, jak dużo się zrobi, zawsze można zrobić więcej” – powiedział gość Jarosława Wydry.

„Rodzice są nadpolityczni. Dzieci rożnych osób są ofiarami tego strajku. Zarówno mowa o dzieciach tych, którzy wspierają stronę rządowa, jak i tych, którzy są zupełnie przeciwko. Ten strajk wbrew pozorom zjednoczy te środowiska niezdecydowane” – dodał redaktor Nisztor.

„Sławomir Broniarz niestety wyrządził wielkie szkody nauczycielom. Niektórzy poczuli się przez niego po prostu oszukani. Widać, że chce on utrzymać pozycję przewodniczącego ZNP, bo nie jest tajemnicą, że na jego pozycję czyhają inni. Sławomir Broniarz chce zapewnić sobie kolejną kadencję” – analizował rozmówca Jarosława Wydry.

„Każdy dzień strajku to coraz lepsza pozycja rządu i coraz gorsza przewodniczącego Broniarza. Wyobrażałbym sobie, żeby taki strajk zorganizować we wrześniu, ale przed maturami?” – pytał redaktor Nisztor, stwierdzając, że termin przeprowadzenia protestu jest niefortunny.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA