Adam Gawęda: Węgiel może być wykorzystywany w nowoczesnych technologiach

Adam Gawęda: Węgiel może być wykorzystywany w nowoczesnych technologiach

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców przygotował „Raport o polskiej energetyce”. Według dokumentu Polska pilnie potrzebuje doktryny uwzględniającej nowe procesy zachodzące na świecie, m.in. prywatyzację źródeł zasilania i sieci przesyłowych. Postulaty raportu komentował w czwartkowym poranku „Siódma 9” senator Adam Gawęda. Polityk Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Jarosławem Wydrą zaznaczył, że główne sieci energetyczne muszą być w rękach państwowych.

„W systemie energetycznym główną siłę odgrywają przedsiębiorstwa państwowe. Te przedsiębiorstwa, które odpowiadają za bezpieczeństwo energetyczne, za dostawy energii, czyli sieci, powinny być w rękach państwowych i tu prywatyzacja jest bardzo poważnym zagrożeniem i trudno się z tezą postawioną przez Związek [Przedsiębiorców i Pracodawców] zgodzić”.

Senator Adam Gawęda odniósł się również do zarzutów dotyczących węgla. Jego zdaniem, nowoczesne technologie pozwalają wykorzystać ten surowiec bez większej szkody dla środowiska.

„Węgiel jest surowcem, który może być wykorzystywany w nowoczesnych technologiach, które ograniczają emisję dwutlenku węgla i innych gazów. Stoimy na stanowisku, że polityka energetyczna państwa powinna zapewniać bezpieczeństwo. Tym filarem zasadniczym powinna być energetyka zawodowa, systemowa”.

Tematem rozmowy była także deklaracja Jarosława Kaczyńskiego, która zagwarantuje, że Polska przyjmie euro tylko w momencie korzystnym dla jej interesów gospodarczych. Senator PiS powiedział także o powodach wzrostu cen benzyny i oleju napędowego.

Całej rozmowy można wysłuchać poniżej.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA