Ryszard Krzyżkowski o Europejskim Festiwalu Schumana

Ryszard Krzyżkowski o Europejskim Festiwalu Schumana

12 maja w Warszawie odbędzie się trzecia edycja Europejskiego Festiwalu Schumana. O szczegółach tego wydarzenia mówił Ryszard Krzyżkowski z Instytutu Myśli Schumana: „Festiwal adresowany jest praktycznie do wszystkich. Nasze panele dyskusyjne skierowane są nie tylko do ekspertów z danych dziedzin. (…) Panel pt. «Frakcja Schumana w Parlamencie Europejskim» to propozycja dla wszystkich tych europarlamentarzystów, którzy podobnie jak Robert Schuman mają wizję wspólnej Europy. Chodzi o Europę, w której narody i ich różnice są czymś naturalnym. Chodzi o Europę, w której pomimo tych różnic, stawia się na wspólnotę”.

„Nasza propozycja jest propozycją otwartą. Przynależność partyjna nie jest tu najistotniejsza” – zauważył gość Piotra Otrębskiego.

„Mamy się na czym wzorować. I Rzeczypospolita pokazała, że na zdrowych zasadach udało się zbudować coś wielonarodowego i wieloreligijnego. Podobny charakter warto spróbować nadać chociażby Trójmorzu, tak żeby stanowił on przykład dla reszty Europy” – stwierdził Ryszard Krzyżkowski.

„Każda władza, zarówno ta duchowa, jak i ta cywilna, powołana jest do tego, żeby służyć” – podsumował przedstawiciel Instytutu Myśli Schumana. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA