Maciej Marchewicz: Każda książka ma jakiś wpływ na świat. Wiker zaprezentował te, które go zepsuły

Maciej Marchewicz: Każda książka ma jakiś wpływ na świat. Wiker zaprezentował te, które go zepsuły

„Nie ma książek, które stoją gdzieś osobno na krawędzi świata i nie maja wpływu na niego. Opisywane tu książki miały na celu zmienić świat i po części im się to udało” – powiedział w poranku „Siódma 9” Maciej Marchewicz, dyrektor wydawniczy Wydawnictwa Fronda. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem mówił o książce „10 książek, które zepsuły świat” Benjamina Wikera.

Rozmówca Marcina Fijołka na początku powrócił do książki „10 książek, które każdy konserwatysta powinien znać”, omawianej w naszym programie dwa tygodnie temu.

„Autor wyznaczał tam definicje konserwatyzmu. Konserwatyzm to idea badająca wszystko zastane. Książki omawiane przez nas dzisiaj stoją na drugim biegunie. One nie przyglądają się światu i nie konkludują, jaki on jest. One pokazują, jaki ten świat ma być” – powiedział Maciej Marchewicz.

„Autor książki, Benjamin Wiker, jest intelektualistą katolickim. Wskazuje on bardzo prosty środek na odejście od wymowy tych książek. Jego zdaniem trzeba przede wszystkim powrócić do Boga, którego większość autorów tych książek stanowczo odrzucała” – stwierdził dyrektor wydawniczy Wydawnictwa Fronda.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA