Wojciech Biedroń: Interesy narodowe od zawsze biorą górę nad ideą zjednoczenia w Europie

Wojciech Biedroń: Interesy narodowe od zawsze biorą górę nad ideą zjednoczenia w Europie

„Interesy narodowe od zawsze biorą górę nad ideą zjednoczenia w Europie. Jeśli dyktat Niemiec i Francji jest nad narracją unijną to widzimy, że te interesy są bardzo ważne” – powiedział w poranku „Siódma 9” Wojciech Biedroń („Sieci”, wpolityce.pl). W rozmowie z Marcinem Fijołkiem mówił o wyborach do europarlamentu i o uszczelnianiu luki vatowskiej.

„Polska powinna wchodzić w alianse konserwatywne w Europie po to, żeby mieć na rożne rzeczy wpływ. Nie jesteśmy małym krajem na obrzeżach Europy. Mieszka tu 40 milionów ludzi, jest potężny rynek i jeden z największych rozwojów gospodarczych w Europie. Jesteśmy ważnym graczem” – stwierdził redaktor Biedroń.

Rozmówca Marcina Fijołka ocenił obecną kampanię do Parlamentu Europejskiego.

„Tegoroczna kampania do Parlamentu Europejskiego jest bardzo ciekawa, ale nie ma w niej krzty merytoryki. Rozmawiamy w niej głównie o rzeczach marginalnych” – zauważył dziennikarz tygodnika „Sieci” i portalu wpolityce.pl.

W rozmowie poruszony też został wątek afery vatowskiej, która jak się okazuje, dotknęła także inne kraje Unii Europejskiej. Według redaktora Biedronia sposób, w jaki Polska radzi sobie z tym problemem, może być wzorem do naśladowania dla reszty krajów unijnych.

„Za sukces uszczelnienia systemu vatowskiego odpowiada premier Morawiecki i minister Ziobro. Oprócz tego, że uderzono w mafie vatowską to zaczęto uszczelniać cały system vatowski. Jest to zasługa premiera Morawieckiego, który jest bankowcem i potrafił bardzo korporacyjnie uszczelnić powstałą lukę” – dodał gość poranka „Siódma 9”

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA