Ks. Sobiech o objawieniach fatimskich: To była jedna tajemnica, ale historia podzieliła je na trzy części

Ks. Sobiech o objawieniach fatimskich: To była jedna tajemnica, ale historia podzieliła je na trzy części

„To była jedna tajemnica. Historia podzieliła je na trzy części. Matka Boża przekazała trzy części w jednej tajemnicy” - powiedział w poranku „Siódma-9” ks. dr. Marcin Sobiech z Radia Nadzieja. W rozmowie z Karolem Gacem mówił na temat objawień objawień fatimskich.

Ks. Sobiech przypomniał, że pierwsza część objawień fatimskich dotyczy wizji piekła oraz tego, że piekło istnieje i ludzie do niego trafiają. Druga mówi o potrzebie rozpowszechnienia Nabożeństwa do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Trzecia, najbardziej tajemnicza, ujawniona dopiero przez Jana Pawła II i kardynała Ratzingera, mówi o wizji cierpienia Kościoła. Ta wizja pokazuje naturę Kościoła, bo Kościół z natury jest kościołem cierpiącym, który poddawany jest atakom szatańskim” - tłumaczył.

Ks. Sobiech podkreślił też, że w objawieniach fatimskich ważne jest tło historyczne. „Wybory wszystkich objawień mają konkretne znaczenie w bożym planie. Portugalia w czasie objawień była krajem, który wprost walczył z Panem Bogiem i religią. Ówczesne rządy w tym kraju mówiły, że religia to opium dla ludu. To także wtedy masoneria wytoczyła najcięższe działa przeciwko Kościołowi” - mówił.

Gość Karola Gaca zwrócił także uwagę na fakt, że miejsce, w którym objawiła się Maryja jest bardzo wymowne, bo oznacza ono dolinę pokoju. „Najświętsza Maryja Panna przyszła z orędziem pokoju wtedy, gdy trwała I wojna światowa” - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA