Jakub Pacan: Po obejrzeniu filmu Tomasza Sekielskiego była we mnie konsternacja, złość i szok

Jakub Pacan: Po obejrzeniu filmu Tomasza Sekielskiego była we mnie konsternacja, złość i szok

„Po obejrzeniu filmu Tomasza Sekielskiego była we mnie konsternacja, złość i szok. Zacząłem się zastanawiać, ile jeszcze musimy wytrzymać, ile jeszcze biskupi kryjący pedofilów będą przeciągać strunę wobec ludzi, którzy kochają Kościół. Krycie nie ma żadnego usprawiedliwienia” – powiedział w poranku „Siódma 9” Jakub Pacan z „Tygodnika Solidarność”. W rozmowie z Piotrem Otrębskim mówił także m.in o ustawie 447 oraz o potrzebie wejścia w życie ustawy reprywatyzacyjnej.

„Temat pedofilii w Kościele odpalono w czasie kampanii wyborczej i wciągnięto go do gry wyborczej. To wszystko będzie teraz służyło mobilizacji elektoratu wielkomiejskiego oraz małego elektoratu antyklerykalnego. Ta sytuacja w perspektywie długoterminowej służy siłom, które chcą osłabić Polskę. Niestety część Kościoła daje ku temu paliwo” – stwierdził redaktor Jakub Pacan.

W rozmowie poranka „Siódma 9” dotknięty został temat amerykańskiego aktu 447.

„Sprawa ustawy 447 może osłabić rząd. Ten akt wchodzi na elektorat Prawa i Sprawiedliwości.Ten temat jest dla nich bardziej niebezpieczny. Ustawa ta mniej interesuje elektorat związany z opozycją” – stwierdził redaktor „Tygodnika Solidarność”.

W rozmowie Piotra Otrębskiego poruszono też temat ustawy reprywatyzacyjnej.

„Należy zrobić ustawę reprywatyzacyjną pomimo jazgotu, który wokół nas się pojawi. Mimo wszystko USA nadal będą naszym partnerem. O tym decyduje geopolityka, zamówienia sprzętu wojskowego, przebudzająca się Polonia w Stanach Zjednoczonych. Generalnie, nasze relacje by się nie zmieniły, ponieważ w niektórych elementach mamy spójne elementy. Mowa tu chociażby o idei Trójmorza” – dodał redaktor.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA