Jacek Liziniewicz: Ruchy lewicowe wiedzą, że bez zniszczenia autorytetu Kościoła, nie uda im się przeprowadzić rewolucji światopoglądowej

Jacek Liziniewicz: Ruchy lewicowe wiedzą, że bez zniszczenia autorytetu Kościoła, nie uda im się przeprowadzić rewolucji światopoglądowej

„Ruchy lewicowe, do jakiegoś stopnia słusznie, diagnozują, że bez zniszczenia autorytetu Kościoła, będzie im ciężko przeprowadzić rewolucję światopoglądową. Wiedzą, że aby rozbić poczucie konserwatyzmu i tradycjonalizmu w społeczeństwie polskim, trzeba uderzyć w autorytet Kościoła” – powiedział w poranku „Siódma 9” Jacek Liziniewicz. W rozmowie z Anną Skiepko, redaktor „Gazety Polskiej Codziennie” komentował bieżące wydarzenia polityczne.

Redaktor Gazety Polskiej Codziennie odpowiedział na pytanie Anny Skiepko, czy możliwa jest dyskusja o problemie pedofilii w Kościele bez otoczki politycznej:

„Taka dyskusja nie jest możliwa. Nie ma takiej możliwości przed najbliższymi wyborami do Parlamentu Europejskiego. Nie będzie też takiej możliwości przy wyborach jesiennych, ani przy jeszcze następnych wyborach” – powiedział Jacek Liziniewicz.

„Ruchy lewicowe, do jakiegoś stopnia słusznie, diagnozują, że bez zniszczenia autorytetu Kościoła, będzie im ciężko przeprowadzić rewolucję światopoglądową. Wiedzą, że aby rozbić poczucie konserwatyzmu w społeczeństwie polskim, trzeba uderzyć w autorytet Kościoła” – stwierdził rozmówca Anny Skiepko.

W dzisiejszej rozmowie został też poruszony temat walki ze zmianami klimatycznymi. Jacek Liziniewicz skomentował ostatnią akcję Greenpeace, wymierzoną w programy polityczne PO i PiS. Celem organizacji jest doprowadzenie do dekarbonizacji Polski do roku 2030.

„Zmiany klimatyczne są faktem, ale poraża skala histerii połączona z próbą ogłoszenia końców świata. Przypomnę tylko, że bardzo głośny film Ala Gore’a pt. „Niewygodna prawda” - za który zresztą otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla w 2007 roku - mówił, że zostało nam 10 lat. Mamy rok 2019. Teraz Greenpeace mówi, że zostało nam 11 lat. Przypuszczam, że w roku 2030 powiedzą nam, że zostało nam jeszcze 12 lat istnienia naszej planety” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA