Marek Jakubiak: UE w obecnym kształcie nie przetrwa 20 lat. Trzeba wrócić do EWG

Marek Jakubiak: UE w obecnym kształcie nie przetrwa 20 lat. Trzeba wrócić do EWG

„Unia Europejska w konglomeracie francusko-niemieckim i inni, nie przetrwa dłużej jak 20 lat. Państwa po prostu zaczną się buntować, bo nikt nie chce być służącym. Każde państwo ma swoją godność, swój hymn, swój honor i swoje partykularne cele. Nie da się ogrzewać w cieniu francusko-niemieckiego drzewa. Niedługo będą chcieli zwrotu tego, co dostaliśmy. Mało tego, to co nam dali, w większej części z powrotem wróciło do Niemiec (…). Trzeba wrócić do EWG. Chodzi o kontrakt na podstawie, którego nie ma granic, ale jest pełna współpraca” – powiedział w poranku „Siódma 9” Marek Jakubiak (Konfederacja, Federacja dla Rzeczypospolitej). W rozmowie z Anną Skiepko poseł Jakubiak mówił m.in o akcie 447.

Na początku rozmowy poruszony został wątek ustawy 447. Poseł Jakubiak powiedział, dlaczego reakcja Konfederacji w tej sprawie jest tak stanowcza:

„Sytuacja wymaga agresywnej postawy. PiS musi czuć oddech w tej sprawie. Nie może być tak, że mówią, iż będzie dobrze, a widać, że jest źle”.

„Środowiska żydowskie interesują pieniądze. Jako Polska jesteśmy za biedni, żebyśmy postawili czoła tej sprawie, więc musimy włączyć emocje. 20 tysięcy ludzi, krzyczące pod ambasadą Stanów Zjednoczonych «nie dla roszczeń», to było to rozwiązanie, które poszło w świat. Niestety było ono jednocześnie przemilczane przez polską telewizję” – powiedział poseł.

W dalszej części rozmowy dyskutowano na temat Unii Europejskiej i jej przyszłości.

„Unia Europejska w konglomeracie francusko-niemieckim i inni, nie przetrwa dłużej jak 20 lat. Państwa po prostu zaczną się buntować, bo nikt nie chce być służącym. Każde państwo ma swoją godność, swój hymn, swój honor i swoje partykularne cele. Nie da się ogrzewać w cieniu francusko-niemieckiego drzewa. Niedługo będą chcieli zwrotu tego, co dostaliśmy. Mało tego, to co nam dali, w większej części z powrotem wróciło do Niemiec (…). Trzeba wrócić do EWG. Chodzi o kontrakt na podstawie, którego nie ma granic, ale jest pełna współpraca” – stwierdził poseł Jakubiak.

„Tomasz Sakiewicz jako pierwszy zaczął sekować Konfederację. Wydawało mi się, że go dobrze znam, ale co tu się stało - nie mam pojęcia. (...) Nie słyszałem ostatnio, żeby pan Sakiewcz tak się rzucił na PO” – skomentował gość poranka, odnosząc się do negatywnego stosunku Tomasza Sakiewicza do środowiska Konfederacji.

„Wychodzę z założenia, że jeśli rząd robi dobrze, to się rząd chwali. Jeśli robi źle, to się rząd gani. Histeria wyborcza Prawa i Sprawiedliwości w ostatnim czasie powoduje, że coraz częściej mam im do powiedzenia: «nie idźcie tą drogą» – powiedział lider Federacji dla Rzeczypospolitej.

„Jako Konfederacja liczymy na 3-4 mandaty do Parlamentu Europejskiego. Jesteśmy racjonalnie myślącym ugrupowaniem” – dodał poseł, oceniając szansę swojego ugrupowania w zbliżających się wyborach.

„Prawo i Sprawiedliwość potrzebuje opozycji która mówi co jest dobre, a co złe. Samodzielne rządzenie to nie jest nic dobrego. Pycha kroczy przed upadkiem. Prawo i Sprawiedliwość może doprowadzić swoim postępowaniem do tego, że rząd przejmie PO i wszyscy na tym przegramy” – stwierdził gość poranka „Siódma 9”

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA