ks. Tomasz Łukaszuk: Zapraszam na Festyn Misyjny na Kawęczyńskiej!

ks. Tomasz Łukaszuk: Zapraszam na Festyn Misyjny na Kawęczyńskiej!

„Zapraszamy dzieci, żeby poprzez gry i zabawy poznały zwyczaje i kulturę krajów takich jak: Etiopia, Rwanda, Zambia czy Kazachstan. W ten świat wprowadzać będą nasi wolontariusze. Nie zabraknie również atrakcji dla starszych. Będzie istniała możliwość porozmawiania z ks. Wojnarowskim, który niedawno powrócił z misji w Gambii. Zachęcamy także do obejrzenia filmu dotyczącego cudownego uzdrowienia naszej wolontariuszki” – powiedział w poranku „Siódma 9” ksiądz Tomasz Łukaszuk z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. W rozmowie z Jarosławem Wydrą zapraszał na Festyn Misyjny, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (19.05.2019) przy Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa na ul. Kawęczyńskiej w Warszawie.

Ksiądz Łukaszuk opowiedział też o swoim doświadczeniu z życia misjonarza.

„Przez 8 lat byłem na Madagaskarze. Mieszkałem w rożnych jego częściach. Spotykałem się tam z wielką życzliwością. Życie tam dawało świadomość, że wiara może być czymś żywym, może być częścią mojego życia” – powiedział.

„W 1981 roku miała miejsce pierwsza misja założona przez Salezjanów na Madagaskarze. Dzięki tej misji powstało bardzo dużo dobra. Na tym terenie znani jesteśmy przede wszystkim z misji edukacyjnej, którą prowadzimy. Obecnie w dystrykcie misyjnym na Madagaskarze mamy 9 szkół. Miejscowi ludzie, nawet jeśli nie są chrześcijanami, mają do nas wielki szacunek za to, że pomagamy wychować młodzież” – powiedział rozmówca Jarosława Wydry.

„Salezjański ośrodek misyjny prowadzi różnorodną działalność. Jest to m.in. adopcja na odległość. Nasze projekty dzielimy na działy dotyczące m.in. wychowania młodzieży czy rozbudowy infrastruktury. Zajmujemy się także leczeniem oraz dożywianiem. Poza tym prowadzimy akcje adopcji na odległość. Warto również wspomnieć o ponad 6 tysiącach osób, które zaangażowały się w modlitwę za misjonarzy. Nasze projekty realizujemy tylko i wyłącznie dzięki datkom naszych darczyńców” – dodał ks. Tomasz Łukaszuk.

Festyn Misyjny rozpoczyna się Mszą Świętą w bazylice na Kawęczyńskiej. Od 12:30 do 17:30 przewidziane są atrakcje dla dzieci (zabawy integracyjne, zwiedzanie stacji misyjnych i zawody). Dla dorosłych o 14:00 zaplanowana jest projekcja filmu “Historia, której nie pamiętam” o wolontariuszce, która zachorowała na malarię mózgową podczas misji w Zambii.

Podczas festynu w ramach spotkania autorskiego obecny będzie misjonarz z Gambii, ks. Piotr Wojnarowski, który będzie promował swoją najnowszą książkę “Przywrócona”.

Festyn Misyjny odbędzie się przy Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego na ul. Kawęczyńskiej 53 w Warszawie.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA