Piotr Wojtowicz: Od lat konkurs piosenki Eurowizji kojarzy mi się z piosenką kiczowatą

Piotr Wojtowicz: Od lat konkurs piosenki Eurowizji kojarzy mi się z piosenką kiczowatą

„Od lat konkurs piosenki Eurowizji kojarzy mi się z piosenką kiczowatą. Odnoszę wrażenie, że tutaj coraz mniej liczy się muzyka, a ważniejsze jest to, co widzowie zobaczą na scenie. Nie mam pojęcia jakie czynniki mogą decydować o glosowaniu widzów, ale w ostatnich latach na pewno nie decyduje muzyka” – powiedział w poranku „Siódma 9” Piotr Wojtowicz, szef muzyczny Radia Warszawa. W rozmowie z Jarosławem Wydrą mówił o Eurowizji 2019.

„Wydaje mi się, że przestaje być to konkurs piosenki, a coraz bardziej jest to konkurs środowisk LGBT. Nie wiem czy najlepszym rozwiązaniem nie byłoby odpuszczenie przez Polskę udziału w tym festiwalu. Szkoda uczestniczyć w konkursie, w którym w mniejszym stopniu liczy się muzyka, a większym stopniu promuje się wartości, które nie są bliskie większości Polaków” – powiedział Piotr Wojtowicz.

„Uważam, że po pierwszym półfinale Eurowizji Telewizja Polska powinna zareagować. Od dzisiaj na ekranach telewizji powinien być znaczek informujący, że jest to program dozwolony od lat 18. Tej promocji dziwnych skłonności seksualnych nie powinny oglądać dzieci” – dodał gość poranka.

„Obawiam się konkursu dziecięcej Eurowizji, za który będzie w tym roku odpowiadać Polska. Nie wiem, czy nie będziemy zmuszeni do pokazywania obrazków podobnych do tych, które wiedzieliśmy teraz” – stwierdził rozmówca Jarosława Wydry

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA