Jan Piasecki: Wyścig o tytuł mistrzowski Lotto Ekstraklasy przypominał wyścig żółwi

Jan Piasecki: Wyścig o tytuł mistrzowski Lotto Ekstraklasy przypominał wyścig żółwi

„Wyścig o tytuł mistrzowski przypominał wyścig żółwi. Piast był tym najbardziej wyrazistym punktem ligi. Do zdobycia w grupie mistrzowskiej było 21 punktów. Zespół z Gliwic zdobył ich aż 19. Dla porównania, Legia w ostatnich czterech spotkaniach zdobyła tylko 2 punkty” – powiedział w poranku „Siódma 9” Jan Piasecki z TVP Sport. W rozmowie z Karolem Gacem podsumował zakończony właśnie sezon Lotto Ekstraklasy.

Zapytany przez Karola Gaca o szanse Piasta w europejskich pucharach, odpowiedział:

„Tutaj bym się nie oszukiwał. Myślę że Piast nie przejdzie nawet pierwszej 1. rundy kwalifikacyjnej. (…) Piastowi należy gratulować mistrzostwa, ale w europejskich pucharach raczej niewiele zdziała. Drużyna trenera Waldemara Fornalika zdobyła mistrzostwa, choć się na to nie szykowała” – stwierdził Jan Piasecki.

W rozmowie poruszono też wątek zespołów, które najmocniej rozczarowały w obecnym sezonie. Zarówno Legię, jak i Lecha Poznań prawdopodobnie czeka teraz kadrowa rewolucja.

„W obu drużynach permanentnie dochodzi do rewolucji. W Legii nie ufa się polskim trenerom. Ostatnim trenerem, który jako tako radził sobie w Legii był Jacek Magiera. Podobnie działa się w Lechu. Każdy nowy trener nazywany jest trenerem na lata. Mija kilka miesięcy i z tego trenera «na lata» po chwili się rezygnuje” – powiedział rozmówca Karola Gaca.

„Końcówka sezonu była też rozczarowaniem dla kibiców gdańskiej Lechii. Cały sezon zasadniczy miała bardzo dobry, ale nie starczyło im sił na koniec rozgrywek. Ważne, żeby władze tego klubu nie wpadły teraz na pomysł zmiany trenera” – dodał dziennikarz TVP Sport.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA