Łukasz Warzecha: Prawo i Sprawiedliwość trochę zlekceważyło Konfederację w tej kampanii

Łukasz Warzecha: Prawo i Sprawiedliwość trochę zlekceważyło Konfederację w tej kampanii

„Pewien sukces w tej kampanii osiągnęła Konfederacja. Udało jej się przebić, zdobyła mocną pozycję w sondażach i zrobiła coś, na co Jarosław Kaczyński nie chciał pozwolić - zaszła PiS od prawej strony.  Prawo i Sprawiedliwość trochę zlekceważyło Konfederację” – powiedział w poranku „Siódma 9” Łukasz Warzecha z tygodnika „Do Rzeczy”. W rozmowie z Anną Skiepko redaktor oceniał kończącą się kampanię do Parlamentu Europejskiego.

„Kończąca się kampania wyborcza w dużej mierze była nie na temat. Dominowała w niej pewna hasłowość, działająca na uproszczonym poziomie” – powiedział redaktor Warzecha, wskazując na to, że tegoroczna kampania nie była kampanią, o której długo będzie się pamiętać.

„Pewien sukces w tej kampanii osiągnęła Konfederacja. Udało jej się przebić, zdobyła mocną pozycję w sondażach i zrobiła coś, na co Jarosław Kaczyński nie chciał pozwolić - zaszła PiS od prawej strony. Prawo i Sprawiedliwość trochę zlekceważyło Konfederację. Do tej pory PiS-owi udawało się neutralizować inicjatywy wyrastające po prawej stronie sceny politycznej” – zauważył redaktor tygodnika „Do Rzeczy”.

Rozmówca Anny Skiepko poddał też analizie działania ugrupowania Wiosna Roberta Biedronia.

„Robert Biedroń wszedł w pewnym momencie w palikociarski, antyklerykalny dyskurs. Lider Wiosny dokonuje manipulacji. Utożsamia on bowiem europejskość ze spełnianiem skrajnych lewicowych postulatów. Mówi o tym, że jeśli te postulaty nie będą spełnione, to jest to równoznaczne z wychodzeniem Polski z Europy” – powiedział.

„Sceptycyzm wobec Unii Europejskiej nie jest zaprzeczaniem europejskości” – zaznaczył redaktor Warzecha. 

Na koniec rozmowy gość poranka „Siódma 9” wypowiedział się na temat frekwencji wyborczej.

”Frekwencja w zbliżających się wyborach będzie bardzo ważna. Dwa główne obozy polityczne grają teraz na pobudzenie swoich wyborców. Niska frekwencja będzie działać na niekorzyść największych partii” – stwierdził Łukasz Warzecha.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA