Michał Pol: Widać, że polskiej reprezentacji służy ustawienie z dwoma napastnikami

Michał Pol: Widać, że polskiej reprezentacji służy ustawienie z dwoma napastnikami

„W meczu z Macedonią oddaliśmy jeden celny strzał i na dodatek był to kiks, po którym piłka wturlała się do bramki. W meczu z Izraelem polscy piłkarze wreszcie dostali ustawienie, które im sprzyjało. Zarówno spotkanie z Macedonią, jak i mecz z Izraelem dały dowód na to, że nie możemy grać tylko z jednym napastnikiem, z osamotnionym Robertem Lewandowskim. Widać, że ustawienie z dwoma napastnikami nam służy, zwłaszcza gdy drugim napastnikiem jest Krzysztof Piątek” – powiedział Michał Pol (Przegląd Sportowy). W rozmowie z Piotrem Otrębskim mówił na temat meczu Polski z Izraelem, który nasza reprezentacja wygrała aż 4:0.

Zdaniem Michała Pola na szczególne wyróżnienie we wczorajszym meczu zasłużył Piotr Zieliński.

„To był jego najlepszy występ w kadrze pod wodzą Jerzego Brzęczka. Od czasu meczu z Danią, jeszcze za czasów Waldemara Fornalika, tak kreatywnego Piotra Zielińskiego nie widzieliśmy. Piotr Zieliński zagrał wreszcie na miarę swojego potencjału” – stwierdził rozmówca Piotra Otrębskiego.

Na oddzielną pochwalę zapracował także Krzysztof Piątek.

„Był to jego 6 mecz i 4 gol w reprezentacji Polski. Jest to zawodnik, którego piłka szuka w polu karnym. Ma on niesamowity instynkt strzelecki” – przyznał redaktor Przeglądu Sportowego.

Polska po komplecie czterech zwycięstw przewodzi w swojej grupie eliminacyjnej do Mistrzostw Europy. Zdaniem Michała Pola prawdziwa siła tej kadry zostanie zweryfikowana w meczach z silniejszymi rywalami.

„Te eliminacje są tak szerokie, że praktycznie nie da się nie awansować. Drugi w naszej grupie Izrael jest dopiero na 84 miejscu w rankingu FIFA. (…) Moim zdaniem UEFA na tyle zepsuła te mistrzostwa, że na poważnie zaczną się one dopiero od fazy pucharowej” – stwierdził.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA