Piotr Uściński: Zakaz handlu w niedzielę bardzo dobrze się sprawdza. Nie ma negatywnego wpływu na gospodarkę

Piotr Uściński: Zakaz handlu w niedzielę bardzo dobrze się sprawdza. Nie ma negatywnego wpływu na gospodarkę

„Zakaz handlu w niedzielę, który jest w Polsce wprowadzany, bardzo dobrze się sprawdza. (...) Przyjrzeliśmy, sprawdziliśmy, eksperci przedstawili dane. Wpływ na gospodarkę jest pozytywny. Nie ma tam tego, czym straszono Polskę, nie ma wpływu negatywnego, który miałby osłabić np. wzrost PKB” – mówił w poranku „Siódma 9” Piotr Uściński, poseł PiS. W rozmowie z Piotrem Otrębskim podjął temat ograniczenia handlu w niedzielę, ale odniósł się także do sprawy Marka Falenty i działań Rafała Trzaskowskiego.

„Zakaz handlu w niedzielę, który jest w Polsce wprowadzany, bardzo dobrze się sprawdza. Nie słyszę, żeby komuś przeszkadzało, że może niedzielę spędzić z rodziną. Pracownicy sieci handlowych nie narzekają, a klienci spokojnie sobie radzą i ten dzień, kiedy mogą odpocząć i niekoniecznie wybierać się na zakupy, jest na pewno dla każdego wspaniały” – mówił poseł.

„Przyjrzeliśmy, sprawdziliśmy, eksperci przedstawili dane. Wpływ na gospodarkę jest pozytywny. Nie ma tam tego, czym straszono Polskę, nie ma wpływu negatywnego, który miałby osłabić np. wzrost PKB” – zaznaczył.

W kontekście sobotniej parady równości podjął temat działań Rafał Trzaskowskiego.

„Wydaje mi się, że Trzaskowski nie walczy o przywództwo w opozycji, tylko raczej chce do tej opozycji przyciągnąć lewą flankę. To jest walka o ten elektorat, który Robert Biedroń zagospodarował w ostatnich wyborach. Wydaje mi się, że PO wysyła Trzaskowskiego na ten front”.

„Myślę, że jest to zaplanowany skręt w lewo, żeby odebrać możliwości tworzenia formacji Robertowi Biedroniowi. Czy to będzie skuteczne, trudno powiedzieć” – dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA