Ks. Grzegorz Kosiorek: Ludzie bardzo chętnie przyjmują pielgrzymów na szlaku, bo dzięki ich modlitwie doświadczają wielu łask

Ks. Grzegorz Kosiorek: Ludzie bardzo chętnie przyjmują pielgrzymów na szlaku, bo dzięki ich modlitwie doświadczają wielu łask

„Z przyjmowaniem pielgrzymów na szlaku jest coraz lepiej. Ludzie są wdzięczni pielgrzymom za modlitwę i bardzo często tam, gdzie są pielgrzymi, wiele łaski doświadczają sami mieszkańcy. Mówią, że pielgrzymi im wymadlają potrzebne dary” – mówił w poranku „Siódma 9” ks. Grzegorz Kosiorek, kierownik Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę. W rozmowie z Anną Skiepko opowiedział o pieszym pielgrzymowaniu i o tym, jak przygotować się na pielgrzymkę.

Jak podkreślił ks. Grzegorz, najczęstszą przeszkodą do pójścia na pielgrzymkę są problemy ze zdrowiem.

„Nasza pani doktor na pewno by nie pozwoliła pójść człowiekowi, który mógłby zasłabnąć zbyt mocno albo rozchorować się po pielgrzymce lub nawet umrzeć. Bo jeżeli ktoś się wybierze, a ma np. tętniaka, może nawet umrzeć, bo to jest duży wysiłek. Wcześniej mamy rozmowę i próbujemy nawiązać dialog, żeby człowiek, który idzie, był bezpieczny”.

Zwrócił uwagę, że w czasie pielgrzymki wymagana jest pewna dyscyplina.

„Za alkohol osoba jest od razu wykluczana z pielgrzymki. Natomiast jeżeli ktoś pali i próbuje rzucić, podchodzimy do tego wyrozumiale. Ale jeżeli ktoś zacząłby palić notorycznie przy innych, też były wykluczony”.

Jakie rzeczy są niezbędne pielgrzymowi?

„Dobrze rozchodzone buty, czapka, płaszcz przeciwdeszczowy i woda do picia” – mówił ks. Kosiorek.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA