Marcin Bąk: Można nauczyć się bezpośrednich kontaktów z wyborcami

Marcin Bąk: Można nauczyć się bezpośrednich kontaktów z wyborcami

Platforma Obywatelska ogłosiła rozpoczęcie kampanii przedwyborczej. Pierwsze działania w ramach kampanii są oparte na kontakcie z Polakami. W miniony weekend politycy spotkali się z wyborcami w wielu miastach Polski. Marcin Bąk z Telewizji Republika w rozmowie z Jarosławem Wydrą powiedział w poniedziałkowym poranku „Siódma 9”, że przedstawiciele opozycji uczą się nawiązywać bezpośredni kontakt ze zwykłymi obywatelami.

„Czy wystarczy kilka dni, żeby się przestawić, żeby się wczuć w rolę takiego objazdowego polityka ściskającego wszystkim prawicę – tego nie wiem – natomiast rzeczywiście można się tego nauczyć. Ja bym się specjalnie nie przejmował tymi wpadkami i frekwencją na pierwszych spotkaniach”.

Marcin Bąk dodał, że pomysł bezpośrednich spotkań z wyborcami pojawił się po analizie wcześniejszych kampanii wyborczych.

„Trafnie zauważyli. To jest chyba jeden z najsensowniejszych wniosków wyciągnięty przez polityków na opozycji, że zaniedbali kontakt z wyborcą, zaniedbali dotarcie do ludzi w mniejszych miejscowościach, w różnych obszarach i starają się to teraz nadrobić. Czy to się uda? Jak skuteczne będzie to dotarcie? Trudno powiedzieć. Natomiast jest to możliwe, można się tego nauczyć”.

Do urn wyborczych pójdziemy prawdopodobnie 20 października. Oficjalny termin wyborów parlamentarnych prezydent Andrzej Duda powinien ogłosić do połowy sierpnia.

Całej rozmowy z Marcinem Bąkiem można wysłuchać poniżej.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA