Piotr Uściński: Uważam, że dla dobra Polski dobrze by było, gdybyśmy mogli spierać się programowo z opozycją

Piotr Uściński: Uważam, że dla dobra Polski dobrze by było, gdybyśmy mogli spierać się programowo z opozycją

„Uważam, że dla dobra Polski dobrze by było, gdybyśmy mogli spierać się programowo z opozycją. W tej chwili niestety nie jest to możliwe, ponieważ gdy my przygotowujemy program, oni kłócą się o miejsca na listach wyborczych” – powiedział w poranku „Siódma 9” Piotr Uściński. W rozmowie z Jarosławem Wydrą poseł Prawa i Sprawiedliwości mówił o powstającym programie wyborczym swojej partii. 

Głównym tematem rozmowy Jarosława Wydry z posłem Piotrem Uścińskim była ostatnia konwencja Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w Katowicach.

„Konwencja w Katowicach przez trzy dni zebrała ponad 500 panelistów i 10 tysięcy uczestników. W tym momencie zbieramy pomysły, ciężko pracujemy merytorycznie nad programem. Z tej burzy mózgów musi powstać dokument programowy” – powiedział poseł PiS.

Według gościa poranka „Siódma 9” partia rządząca, w odróżnieniu od opozycji, realnie pracuje nad swoim programem wyborczym.

„Uważam, że dla dobra Polski dobrze by było, gdybyśmy mogli spierać się programowo z opozycją. W tej chwili nie jest to możliwe, ponieważ gdy my przygotowujemy program, oni kłócą się o miejsca na listach wyborczych” – stwierdził poseł Uściński.

Rozmówca Jarosława Wydry zauważył, że jednym z ważniejszych problemów, z którym w tym momencie musi sobie poradzić państwo polskie, jest problem niskiej demografii.

„Problem demograficzny to największy problem, który staramy się rozwiązać. Nasze projekty wpływają na demografię, ale jeszcze w niewystarczającym stopniu. Rozwinięcie programu «500 PLUS» na każde dziecko zwiększy wzrost urodzeń, ale wciąż nie rozwiąże całkowicie problemu. Przez wiele lat kwestia demografii była w Polsce zaniedbywana” – dodał.

Poseł zdecydował się na podsumowanie kończącej się kadencji Sejmu i Senatu.

„Była to kadencja walki o godność Polaków. Po tych kilku latach podstawowe potrzeby Polaków są już zaspokojone. Teraz priorytetem będzie dalszy rozwój Polski” – powiedział Piotr Uściński.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA