Mariusz Frankowski o uchwaleniu Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu w Warszawie

Mariusz Frankowski o uchwaleniu Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu w Warszawie

„Nieuchronnie zmierzamy w stronę katastrofy klimatycznej. Należy dążyć do tego, żeby do 2030 i do 2050 roku temperatura w Warszawie nie wzrosła powyżej 1,5%” – powiedział w poranku „Siódma 9” Mariusz Frankowski. W rozmowie z Piotrem Otrębskim mówił o uchwalonym przez Radę Warszawy Miejskim Planie Adaptacji do zmian klimatu.

Na ostatniej sesji Rady m.st. Warszawy uchwalono Miejski Plan Adaptacji do zmian klimatu. W rozmowie z Piotrem Otrębskim radny Mariusz Frankowski powiedział dlaczego uchwalenie tego planu powinno być istotne dla mieszkańców Warszawy:

„Nieuchronnie zmierzamy w stronę katastrofy klimatycznej. Należy dążyć do tego, żeby do 2030 i do 2050 roku w Warszawie nie wzrosła temperatura powyżej 1,5%” – powiedział Mariusz Frankowski.

„Działania podejmowane w tej kwestii przez m.st. Warszawa istnieją od lat. Chociażby w zakresie transportu publicznego i odnawialnych źródeł energii. Powstanie Zarządu Zieleni warszawskiej jest skupieniem w jednej instytucji kompleksowego zarządzania zielenią na terenie całego miasta. Efekty działań już widać w Warszawie” – dodał.

„Sama strategia jest dokumentem, który nie jest od wskazywania konkretnych rozwiązań. Po odpowiedniej diagnozie ma pokazywać, w którą stronę powinny iść odpowiednie działania” – podsumował rozmówca Piotra Otrębskiego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA