Prof. Rafał Wiśniewski: Dziedziniec Kultury to projekt edukacyjno-kulturowy. Pozwala miło spędzić czas i zachęca do uczestnictwa w kulturze

Prof. Rafał Wiśniewski: Dziedziniec Kultury to projekt edukacyjno-kulturowy. Pozwala miło spędzić czas i zachęca do uczestnictwa w kulturze

„Na tyłach Kordegardy, przed ministerstwem, chcemy w piątki od 12 lipca przygotować coś dla wszystkich ludzi, żeby ich aktywizować. Od godz. 15 do 17 będziemy prowadzić różne działania z dziećmi, różne działania artystyczne, różne formy, które mają pomóc miło spędzić czas. A o godz. 21 co tydzień koncert z wielkimi gwiazdami” – mówił w poranku „Siódma 9” prof. Rafał Wiśniewski, dyrektor Narodowego Centrum Kultury. W rozmowie z Piotrem Otrębskim opowiedział o tegorocznej edycji Dziedzińca Kultury.

„To miejsce ożyło dwutorowo. Przestrzeń to ludzie. To jest ta dynamiczna siła przestrzeni, bo same budynki, infrastruktura to jeszcze za mało. Miejsce dziedzińca Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest przepiękne. To jest jeden z tych zabytków, które udało się uratować w czasie zawieruchy wojennej i jest on pięknie przygotowany. Na tyłach Kordegardy, przed ministerstwem, chcemy w piątki od 12 lipca przygotować coś dla wszystkich ludzi, żeby ich aktywizować. Od godz. 15 do 17 będziemy prowadzić różne działania z dziećmi, różne działania artystyczne, różne formy, które mają pomóc miło spędzić czas. A o godz. 21 co tydzień koncert z wielkimi gwiazdami” – opowiadał gość poranka.

„Dziedziniec jest bardzo ciekawą przestrzenią. Z jednej strony jest reprezentacyjny, a z drugiej ma ten walor pragmatyczny, użytkowy, tzn. kiedy ludzie w jednej przestrzeni mogą wspólnie coś zrobić, świętować, cieszyć się i przede wszystkim się zrelaksować. Ciężko pracujemy, mamy napięty tydzień, a wracając z pracy lub spędzając wakacje, przechodząc Krakowskim Przedmieściem, możemy się zatrzymać, wejść i skorzystać z oferty kulturalnej, która jest bezpłatna” – zaznaczył prof. Wiśniewski.

Jak podkreślił: „Dziedziniec to nie jest pomysł tylko koncertów. To jest pomysł o charakterze edukacyjno-kulturowym. Dziedziniec jest przestrzenią, która zbiera, formuje ludzi i zachęca do uczestnictwa w kulturze”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie nck.pl.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA