Jadwiga Wiśniewska nt. PO: Poważna partia dyskutuje z innymi partiami na programy i argumenty. Obrażanie wyborców to droga absolutnie donikąd

Jadwiga Wiśniewska nt. PO: Poważna partia dyskutuje z innymi partiami na programy i argumenty. Obrażanie wyborców to droga absolutnie donikąd

„Polska zasługuje na to, żeby poważnie dyskutować o polskich sprawach. Politycy PO ze spotkań z wyborcami robią happeningi, w czasie których wyśmiewają wyborców Prawa i Sprawiedliwości. Poważna partia dyskutuje z innymi partiami na programy, na argumenty. Obrażanie wyborców to droga absolutnie donikąd” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Jadwiga Wiśniewska. W rozmowie z Piotrem Otrębskim europosłanka Prawa i Sprawiedliwości komentowała m.in. wybór Ursuli van der Leyen na szefową Komisji Europejskiej.

„Prawo i Sprawiedliwość tworzy partię Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Zależy nam na tym, żeby Europa wróciła do korzeni, na których została ufundowana. Zwracamy uwagę na konieczność reformy Unii Europejskiej” – powiedziała Jadwiga Wiśniewska.

Europosłanka stwierdziła, że Europejska Partia Ludowa nie jest partią chadecką, dlatego niemożliwym jest, aby w rozpoczynającej się kadencji Parlamentu Europejskiego Prawo i Sprawiedliwość mogło działać w ramach struktur tej partii.

„Angela Merkel i jej partia przejęła znaczną część postulatów Zielonych, walcząc o elektorat. Zdecydowanie można stwierdzić, że Europejskiej Partii Ludowej coraz dalej do chadecji” – dodała.

Rozmówczyni Piotra Otrębskiego zapytana o to, dlaczego wybór Ursuli von der Leyen na szefa Komisji Europejskiej jest lepszy od wyboru na to stanowisko Franka Timmermansa, powiedziała:

„Przede wszystkim dlatego, że nie jest Timmermansem. (...) Jest ona doświadczonym politykiem, potrafiącym zachować emocje. W odróżnieniu od Timmermansa nie ulega amerykańskiej fobii”.

Na koniec rozmowy Jadwiga Wiśniewska została zapytana o to, na co w następnej kadencji polskiego parlamentu szczególny nacisk będzie chciało położyć Prawo i Sprawiedliwość. Według posłanki PiS bardzo mocno należy stawiać na dalszy rozwój gospodarczy.

„Chcemy żeby Polska rozwijała się jeszcze szybciej. Chcemy dokonać m.in. porządnej reformy systemu ochrony zdrowia” – powiedziała.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA