Michał Olech: Od ostatnich wyborów minęło kilka tygodni, a ciągle nie wiemy, w jakiej formule do następnych wyborów pójdzie opozycja

Michał Olech: Od ostatnich wyborów minęło kilka tygodni, a ciągle nie wiemy, w jakiej formule do następnych wyborów pójdzie opozycja

„Od ostatnich wyborów minęło kilka tygodni, a ciągle nie wiemy w jakiej formule do następnych wyborów pójdzie opozycja. Wydawało się, że po wyborach opozycja szybko się dogada i znajdzie wspólnotę ideową. Tego jednak nie ma” – powiedział w poranku „Siódma 9” Michał Olech (300polityka.pl). W rozmowie z Marcinem Fijołkiem redaktor opisywał polityczną rzeczywistość ostatnich dni.

W rozmowie poranka omawiana była też sytuacja Polskiego Stronnictwa Ludowego. Według redaktora Olecha PSL ostatecznie nie pójdzie samodzielnie do wyborów.

„Wydaje się, że PSL będzie musiało pójść w jakiejś większej koalicji. Ciężko im będzie przekroczyć próg 5 %, idąc do wyborów samodzielnie” – zauważył.

Rozmówca Marcina Fijołka nie miał wątpliwości co do tego, że działania polityczne, z którymi mamy do czynienia obecnie, należą do elementów kampanii wyborczej.

„Trwają wakacje, ale politycy wiedzą, że każde ich zachowanie może mieć wpływ na wynik jesiennych wyborów” – stwierdził.

Redaktor serwisu „300polityka” skomentował słowa (byłego już wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego) Andrzeja Stanisławka, który w wywiadzie dla „Kuriera Lubelskiego” sugerował uczniom, którzy nie dostali się do szkół licealnych, aby spróbowali swoich sił zagranicą.

„Jest to jedna z większych wpadek Prawa i Sprawiedliwości w ostatnim czasie. Przypomina kontrowersyjną wypowiedź Bronisława Komorowskiego z 2015 roku. Jedyną reakcją po wypowiedzi ministra Stanisławka musiała być dymisja” – dodał red. Olech.

Według rozmówcy Marcina Fijołka choć wiele wskazuje na to, że partia rządząca wygra kolejne wybory, to wcale nie oznacza, że PiS może już czuć się pewnym jesiennego zwycięstwa.

„To co dzieje się teraz w szkolnictwie może mieć wpływ na wynik wyborów. Jeśli we wrześniu pojawią się problemy, to sytuacja obciąży rachunek rządu” – powiedział pod koniec rozmowy gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA