Jan Strzeżek: Przeprowadzenie przez nas wielkiej reformy nauki jest dowodem na to, że Porozumienie ma realny wpływ na rządy obozu Zjednoczonej Prawicy

Jan Strzeżek: Przeprowadzenie przez nas wielkiej reformy nauki jest dowodem na to, że Porozumienie ma realny wpływ na rządy obozu Zjednoczonej Prawicy

„Porozumienie i Solidarna Polska mają razem ponad 20 posłów w Sejmie. To jest realny wpływ, dlatego że bez tych głosów nie ma większości Zjednoczonej Prawicy. Wiemy to, że Prawo i Sprawiedliwość jest największym partnerem w tej koalicji i to ono decyduje, ale zarówno Solidarna Polska jak i Porozumienie mają swoje postulaty, które jesteśmy w stanie przepchnąć. Przykładem jest przeprowadzenie przez nas wielkiej reformy nauki” – powiedział w poranku „Siódma 9” Jan Strzeżek z Porozumienia. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem radny Warszawy m.in. oceniał rządy prezydenta Rafała Trzaskowskiego.

„Kandydaci Porozumienia na pewno znajdą się na listach Zjednoczonej Prawicy. Jarosław Kaczyński, Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin podpisali porozumienie, które wiąże się m.in. z tym, że cała Zjednoczona Prawica wystartuje do jesiennych wyborów parlamentarnych z list Prawa i Sprawiedliwości” – powiedział Jan Strzeżek.

Zapytany przez Marcina Fijołka o to, czy mniejsze ugrupowania współtworzące obóz Zjednoczonej Prawicy mają realny wpływ na decyzje podejmowane przez rząd, odpowiedział:

„Razem Porozumienie i Solidarna Polska mają ponad 20 posłów w Sejmie. To jest realny wpływ, dlatego że bez tych głosów nie ma większości Zjednoczonej Prawicy. Wiemy to, że Prawo i Sprawiedliwość jest największym partnerem w tej koalicji i to ono decyduje, ale zarówno Solidarna Polska jak i Porozumienie mają swoje postulaty, które jesteśmy w stanie przepchnąć. Przykładem jest przeprowadzenie przez nas wielkiej reformy nauki”.

W rozmowie poruszono też wątek problemu związanego z wywozem śmieci w Warszawie.

„Problem wynika z braku dobrze podjętych decyzji, ze złego doboru kontrahentów” – powiedział Jan Strzeżek.

„Cieszę się, że radny Jacek Ozdoba i minister Kaleta zwrócili uwagę na to co dzieje się teraz w Warszawie. Istnieje problem z wywozem śmieci. Jest to bliźniaczy problem do tego sprzed kilku lat. Warto przypomnieć, że wtedy pracę stracił jeden z wiceprezydentów. (...) W tej kadencji samorząd warszawski zatracił samorządność. W głównej mierze rozmawiamy o sprawach światopoglądowych. Efektem tego jest to, że mamy teraz problem śmieciowy. Życzę prezydentowi Trzaskowskiemu, żeby ten problem jak najszybciej rozwiązał” – stwierdził radny.

Gość poranka „Siódma 9” zapytany przez Marcina Fijołka o to, czy są takie rzeczy, za które pochwaliłby prezydenta Trzaskowskiego, odpowiedział:

„Jeśli prezydent spełni swoją obietnicę dotyczącą tego, że każdy uczeń otrzyma 100 zł na zajęcia dodatkowe, to będzie to sukces pana Trzaskowskiego i wtedy osobiście mu pogratuluję” – zapowiedział polityk Porozumienia.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

back to top