Wojciech Biedroń: PiS wygrywa tylko wtedy, gdy walczy. Nie może skupiać się wyłącznie na administrowaniu krajem

Wojciech Biedroń: PiS wygrywa tylko wtedy, gdy walczy. Nie może skupiać się wyłącznie na administrowaniu krajem

„Wydaje mi się, że polityków PiS powinno być więcej w terenie. Jeśli do tego nie dojdzie, a skupią się oni jedynie na pracy związanej z administrowaniem, to łatwo będzie im zahaczyć o technokratyzm. Byłoby to niezwykle niebezpieczne dla partii ideowej jaką jest Prawo i Sprawiedliwość. Musimy pamiętać, że PiS wygrywa tylko wtedy, gdy walczy. Nie może skupiać się wyłącznie na administrowaniu krajem” – stwierdził Wojciech Biedroń w poranku „Siódma 9”. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem redaktor portalu wpolityce.pl mówił o rozpędzającej się kampanii wyborczej przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

W piątek 12 lipca Platforma Obywatelska w ramach Koalicji Obywatelskiej ma zaprezentować programowe propozycje dla Polaków.

„Oczekiwanie na program zaprezentowany przez Grzegorza Schetynę jest jak oczekiwanie na deszcz podczas suszy. Żaden deszcz nie spada, bo modły tu nic nie dają. Chciałbym doczekać dobrego programu stworzonego przez PO. Jak na razie wiadomo o ich pomyśle dotyczącym podniesienia wieku emerytalnego i o ewentualnych zmianach w programie 500 +. Planuje się też wrócić do poruszenia kwestii szkolnych. PO stoi w rozkroku” – powiedział redaktor Biedroń.

„Wiemy, że w Platformie cały czas trwają rozmowy z PSLem. Mitem jest, że nastąpiło całkowite odcięcie się od SLD i Wiosny. Grzegorz Schetyna rozmawia, ale jak na razie z tych rozmów nic nie wynika” – kontynuował.

W rozmowie poruszono też wątek partii rządzącej.

„Obóz Zjednoczonej Prawicy odpowiada na to, co dzieje się na rynku polityczno-społecznym, ale widać też, że jest wśród nich pewne samozadowolenie. Wydaje mi się, że polityków PiSu powinno być więcej w terenie. Jeśli do tego nie dojdzie, a politycy skupią się jedynie na pracy związanej z administrowaniem, to łatwo będzie zahaczyć o technokratyzm. Byłoby to niezwykle niebezpieczne dla partii ideowej jaką jest Prawo i Sprawiedliwość. Musimy pamiętać, że PiS wygrywa tylko wtedy gdy walczy. Nie może tylko skupiać się na administrowaniu krajem” – stwierdził Wojciech Biedroń.

Pod koniec rozmowy dotknięto też tematu ruchu Kukiz’15.

„Widać, że część osób chce przejść do Prawa i Sprawiedliwości, a sam Paweł Kukiz do PSLu. W Kukiz’15 trwa rozpad ruchu od środka” – przyznał gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

back to top