Piotr Zgorzelski: Prowadzimy zaawansowane rozmowy z ruchem Kukiz'15. Dzisiaj spotykamy się także z przedstawicielami Prawicy RP Marka Jurka

Piotr Zgorzelski: Prowadzimy zaawansowane rozmowy z ruchem Kukiz'15. Dzisiaj spotykamy się także z przedstawicielami Prawicy RP Marka Jurka

„W tym momencie prowadzimy zaawansowane rozmowy z ugrupowaniem Kukiz’15. Dzisiaj spotykamy się z przedstawicielami Prawicy RP Marka Jurka. W tym tygodniu chcemy domknąć temat ideowo-programowy. Być może na koniec tygodnia będziemy też w stanie przedstawić nasze propozycje personalne, ale tutaj byłbym jeszcze ostrożny” – powiedział w poranku „Siódma 9” Piotr Zgorzelski. W rozmowie z Jarosławem Wydrą poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego mówił o planach Ludowców na najbliższe wybory.

Poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego zapytany o to, czy istnieje szansa, że Ludowcy przystąpią do najbliższych wyborów parlamentarnych razem z Platformą Obywatelską, odpowiedział:

„Na piątkowej konferencji PSL prezes Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że te rozmowy zostały zakończone. Nie będzie koalicji PO-PSL. Obecnie jest w trakcie budowy bardzo zaawansowany projekt PSL-Koalicja Polska, do którego zaprosiliśmy środowiska centrowe i konserwatywne. Chcemy go budować razem z tymi Polakami, którzy są gospodarni, przedsiębiorczy, z rolnikami i pracodawcami. To na nich spadają coraz większe obciążenia, chociażby w postaci podwyższonego ZUS-u i nowych podatków” – zauważył poseł.

„W tym momencie prowadzimy zaawansowane rozmowy z ugrupowaniem Kukiz’15. Dzisiaj spotykamy się z przedstawicielami Prawicy RP Marka Jurka. W tym tygodniu chcemy domknąć temat ideowo-programowy. Być może na koniec tygodnia będziemy też w stanie przedstawić nasze propozycje personalne, ale tutaj byłbym jeszcze ostrożny” – dodał rozmówca Jarosława Wydry.

„Nie jest tak, że suma partii równa się sumie elektoratów. To był jeden z argumentów, dla których nie podjęliśmy kontynuacji Koalicji Europejskiej, która w istocie uzyskała bardzo dobry wynik, ponieważ ponad 5 milionów Polaków poparło ten projekt. W tym przypadku nie zadziałała spójność ideowa. Dlatego też uznaliśmy, że na opozycji lepsze będą dwa bloki - pierwszy lewicowy, drugi centrowy. Dzięki temu nie będzie konfliktu w tym zakresie. Z ugrupowaniem Kukiz’15 mamy podobną wrażliwość światopoglądową” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top