Grzegorz Łaguna: PiS chce, żeby aglomeracja śląska zdecydowała o zwycięstwie w najbliższych wyborach

Grzegorz Łaguna: PiS chce, żeby aglomeracja śląska zdecydowała o zwycięstwie w najbliższych wyborach

„Na pewno dobrym pomysłem Prawa i Sprawiedliwości - ze względu na gigantyczną rzesze wyborców - jest przeniesienie ciężaru wyborów na aglomerację śląską. Jest to region od lat niedoceniany, a równocześnie uznawany za jeden z decydujących w kontekście wyborczym. To nie przypadek, że premier Morawicki właśnie tam będzie startował. PiS chce, żeby aglomeracja śląska zdecydowała o zwycięstwie w najbliższych wyborach. Wiedzą o tym, że mieszkające tam 4,5 miliona ludzi, może zdecydować o wyniku wyborczym – powiedział w poranku „Siódma 9” Grzegorz Łaguna. W rozmowie z Jarosławem Wydrą dziennikarz Telewizji Superstacja i portalu WP.pl mówił o strategiach politycznych największych partii w Polsce.

Gość poranka Siódma 9 analizował ostatnie poczynania opozycji i skomentował zwlekanie z ogłoszeniem programu wyborczego.

„Z jednej strony może być to podążanie za linią wytyczona już przez kogoś, ale z drugiej strony łatwiej jest dostosować się do przeciwnika, który odkrył już karty. Jeszcze nie powiedziałbym, że opozycja już została ograna. Na ten moment PiS próbuje zdobyć aglomerację śląską, próbuje pokazać ludzką twarz, łagodzi swój język. Opozycja ma kilka pomysłów, pojawił się nowy program. Do tej pory żyli tylko z anty-PiSu” – zauważył rozmówca Jarosława Wydry.

„Widać, że w Platformie Obywatelskiej pomyślano o tym, żeby w końcu zacząć interesować się pieniędzmi, a nie tylko sprawami światopoglądowymi. Dla samej PO sprawy gospodarcze powinny być sprawami najważniejszymi. Powinni interesować się tym jak wygląda rynek pracy, edukacja, służba zdrowia. Grzegorz Schetyna przez ostatni rok zapomniał o tym, że jest ogromna rzesza wyborców, która nie ukończyła 30 roku życia. O tych ludzi trzeba powalczyć. Problem w Polsce jest taki, że jest ogromna liczba programów społecznych, ale jest też ogromna liczba ludzi, którzy są jakoś dziwnie wykluczeni. Nie można np. zostawić młodych ludzi po studiach, bez żadnej pomocy” – powiedział redaktor Łaguna.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top