Ryszard Czarnecki: My się specjalnie opozycją nie zajmujemy. Opozycja sama ze sobą ma duży problem, ale to ich sprawa

Ryszard Czarnecki: My się specjalnie opozycją nie zajmujemy. Opozycja sama ze sobą ma duży problem, ale to ich sprawa

Politycy przygotowują się do jesiennych wyborów. W miniony weekend Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło swoje jedynki na listach. Z kolei Platforma Obywatelska zaprezentowała program wyborczy. Tu znalazły się między innymi punkty dotyczące stałej trzynastki dla emerytów, powrotu niedziel handlowych oraz wpierania mało zarabiających.

Propozycje Platformy Obywatelskiej ocenił w poranku „Siódma 9” Ryszard Czarnecki. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Jarosławem Wydrą powiedział, że „opozycja miała już szansę wdrażać swoje programy, a to jest kolejna sterta niespełnionych obietnic”.

„Nikt ci tyle nie da, co Platforma obieca. Oni mieli dwie kadencje. Mogli zrobić wszystko. Dzisiaj mówią, że taki czy inny pomysł to był ich. Naprawdę mieli bezpieczną większość w parlamencie. Mieli przez większość kadencji swojego rządzenia swojego prezydenta. Ten czas nie tylko zmarnowali, ale też doprowadzili do tego, że z Polski wyciekały miliardy”.

Ryszard Czarnecki wskazał, że podział w opozycji sprzyja obozowi rządzącemu.

„My się specjalnie opozycją nie zajmujemy. Opozycja jest podzielona, skłócona, rozdrobniona. My stawiamy program, stawiamy jedynki, robimy konferencję programową, zapraszamy ekspertów, także niekoniecznie nam specjalnie przychylnych. Trzeba rozmawiać, może te dyskusje nas do czegoś zainspirują. Opozycja sama ze sobą ma duży problem. Ich sprawa. Oczywiście jak opozycja jest podzielona, to dla opozycji gorzej”.

Do urn wyborczych udamy się najprawdopodobniej 20 października. Ostateczną decyzję podejmie prezydent Andrzej Duda.

Rozmowa w całości do odsłuchania poniżej.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA