Zofia Świerczyńska o najnowszym wydaniu „Stacji 7” dot. modlitwy

Zofia Świerczyńska o najnowszym wydaniu „Stacji 7” dot. modlitwy

„W najnowszym wydaniu «Stacji 7» poruszamy aspekt rozwoju modlitwy i rozwoju naszej relacji z Panem Bogiem. Wydanie skupia się także wokół modlitewnika „Weź i się módl”– powiedziała w poranku „Siódma 9” Zofia Świerczyńska ze „Stacji 7”. 

„Jeden z autorów tego wydania – ks. Przemysław Śliwiński – porównuje naukę modlitwy do nauki języków obcych. Jeśli chcesz poznać Boga, musisz nauczyć się jego języka. (...) Modlitwa obecna jest w każdym z nas. Świat modlitwy nie jest światem trudnym.(…) Milczenie także jest modlitwą i tego też nie może zabraknąć. Wewnętrzne skupienie i cisza są początkiem rozwoju naszej modlitwy. Bez tego nie ruszymy” – dodał gość poranka „Siódma 9”.

„Nasze wydanie skupia się wokół modlitewnika «Weź i się módl». Jest to modlitewnik nietypowy, tworzony aż przez stu księży. Tworzyły go także siostry zakonne oraz osoby świeckie. Ten projekt pomaga nam wejść w świat modlitwy, modlitwy trochę innej od tej, którą znaliśmy do tej pory. Modlitewnik pokazuje, że modlitwa faktycznie może być rozmową z Panem Bogiem” – powiedziała Zofia Świerczyńska.

Rozmówczyni Piotra Otrębskiego zachęcała także do zapoznania się z wywiadem z Grzegorzem Kleszczem – sztangistą.

„To niesamowicie mocny i szczery wywiad. Pan Grzegorz opisuje w nim swoją drogę, opisuje ten moment, w którym został oskarżony o doping. Wart zacytowania jest fragment tego wywiadu, w którym sportowiec mówi: «Ciężar życia rośnie, ale widzę że Pan Bóg daje mi siłę i uzdalnia mnie do działania». Pan Grzegorz przyznaje, że siła wewnętrzna jest ważniejsza od siły zewnętrznej. To bardzo silne świadectwo modlitwy i wiary” – powiedziała Zofia Świerczyńska ze „Stacji 7”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

 

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA