Miłosz Manasterski: Bardziej wierzę w ochronę środowiska wychodząca ze środowisk prawicowych niż lewicowych. Szacunek do Bożego świata nie łączy mi się z brakiem szacunku do życia

Miłosz Manasterski: Bardziej wierzę w ochronę środowiska wychodząca ze środowisk prawicowych niż lewicowych. Szacunek do Bożego świata nie łączy mi się z brakiem szacunku do życia

„Bardziej wierzę w ochronę środowiska wychodząca ze środowisk prawicowych niż lewicowych. Szacunek do Bożego świata nie łączy mi się z brakiem szacunku do życia. Lewica, która walczy o likwidację kopalń, o to żeby nie było węgla, nie widzi niczego zdrożnego w aborcji czy eutanazji. (…) Tezy dotyczące klimatu są instrumentalnie wykorzystywane. Wizja tworzenia z Polski największego truciciela na świecie jest bzdurna. Truciciele są gdzie indziej” – powiedział Miłosz Manasterski. W rozmowie z Piotrem Otrębskim redaktor naczelny Agencji Informacyjnej mówił m.in o wyborach na szefa Komisji Europejskiej.

Miłosz Manasterski skomentował ewentualny wybór Ursuli von der Leyen na szefową Komisji Europejskiej. Według redaktora Agencji Informacyjnej, ogłaszanie sukcesu z powodu braku wyboru Fransa Timmermansa na szefa KE, może być przedwczesna.

„W zasadzie od początku Ursula von der Leyen nie była kandydatkę marzeń polskiego, czy węgierskiego rządu. Lekarstwo bywa czasem bardzo kłopotliwe. Niemiecka chadecja jest czymś zupełnie innym od chadecji w pojmowaniu polskim” – powiedział.

W rozmowie poranka „Siódma 9” poruszono także temat ochrony środowiska.

„Bardziej wierzę w ochronę środowiska wychodząca ze środowisk prawicowych, niż lewicowych. Szacunek do Bożego świata nie łączy mi się z brakiem szacunku do życia. Lewica, która walczy o likwidację kopalń, o to żeby nie było węgla, nie widzi niczego zdrożnego w aborcji czy eutanazji. (…) Tezy dotyczące klimatu są instrumentalnie wykorzystywane. Wizja tworzenia z Polski największego truciciela na świecie jest bzdurna. Truciciele są gdzie indziej” – stwierdził redaktor.

Pod koniec rozmówca Piotra Otrębskiego skomentował ostatnie poczynania opozycji.

„Wspólnota opozycyjna cały czas się dezorganizuje. Konflikty, które zostały przygaszone na moment stworzenia Koalicji Europejskiej, teraz wybuchają. Nie rozumiem dlaczego. Przecież wynik, który Koalicja Europejska uzyskała w wynikach europejskich jest bardzo dobrym wynikiem. Jest to wynik nie do powtórzenia przez siły opozycyjne, w sytuacji gdy startują osobno. Logika wyborcza mówiłaby, żeby ta Koalicja funkcjonowała dalej” – powiedział Miłosz Manasterski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top