Ks. Jerzy Kraśnicki: W ramach Tygodnia św. Krzysztofa warto pomóc misjonarzom w zdobyciu środków transportu

Ks. Jerzy Kraśnicki: W ramach Tygodnia św. Krzysztofa warto pomóc misjonarzom w zdobyciu środków transportu

„Chcemy pomóc misjonarzom zdobyć pojazdy, czy to samochody terenowe, czy to motocykle, zależnie od miejsca, gdzie pracują. Niektórym potrzebne są ambulanse, bo misjonarze prowadzą też szpitale i ośrodki zdrowia. Mamy misjonarzy w 99 krajach świata, więc te potrzeby są duże. Dzięki tej akcji udało się już wielu misjonarzom pomóc” – mówił w poranku „Siódma 9” ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem zaprosił do włączenia się w pomoc misjonarzom w ramach Tygodnia św. Krzysztofa, który rozpoczyna się w najbliższą niedzielę.

„Co roku w tym czasie odbywa się «Akcja św. Krzysztof» związana z bezpieczeństwem na drogach, z poświęceniem pojazdów, z błogosławieństwem kierowców. Kierowca potrzebuje błogosławieństwa Bożego w swojej podróży podczas kierowania pojazdem. Zachęcamy i apelujemy, żeby w ramach wdzięczności Panu Bogu podziękować i wyrazić to nie tylko przez krótką modlitwę, ale również wspomóc misjonarzy w duchu solidarności w zdobyciu środków transportu. Chcemy im pomóc zdobyć te pojazdy, czy to samochody terenowe, czy to motocykle, zależnie od miejsca, gdzie pracują. Niektórym potrzebne są ambulanse, bo misjonarze prowadzą też szpitale i ośrodki zdrowia. Mamy misjonarzy w 99 krajach świata, więc te potrzeby są duże. Dzięki tej akcji udało się już wielu misjonarzom pomóc” – opowiadał gość poranka.

Jak zaznaczył, w ubiegłym roku akcja pozwoliła na zakup wielu pojazdów.

„W ubiegłym roku zrealizowaliśmy 97 projektów dzięki tej akcji, łącznie na 647 środków transportu. Samochodów było 40, plus dwa ambulanse, były też busy, ponad 60 rowerów, ponad 500 rowerów dla katechistów, były nawet zwierzęta pociągowe, kobie i wozy”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA