Michał Wróblewski: Decyzja o odwołaniu marszałka Kuchcińskiego wydaje się być już podjęta

Michał Wróblewski: Decyzja o odwołaniu marszałka Kuchcińskiego wydaje się być już podjęta

„Decyzja o odwołaniu marszałka Kuchcińskiego wydaje się być już podjęta. Politycy PiS nie rzucą Kuchcińskiego na pożarcie opozycji. Obronią go, podkreślą jego zasługi, a kilka dni po piątkowej debacie zdecydują, że musi on odejść” – powiedział w poranku „Siódma 9” red. Michał Wróblewski (Wirtualna Polska). W rozmowie z Anną Skiepko dziennikarz mówił o sprawie lotów Marka Kuchcińskiego.

„Wbrew temu co twierdziło Centrum Informacyjne Sejmu - które okłamało wprost dziennikarzy – członkowie rodziny Marka Kuchcińskiego latali rządowym odrzutowcem na koszt państwa” – powiedział rozmówca Anny Skiepko.

„Ta sprawa posunęła się za daleko. Okazuje się, że marszałek Kuchciński traktował samolot jak taksówkę. Bardzo często jeździł też na spotkania z wyborcami, więc nie wiem, czy za te loty nie powinien zapłacić Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości” – dodał gość poranka „Siódma 9”.

„Marek Kuchciński jest pierwszym marszałkiem w historii III RP, który nie organizuje konferencji przed posiedzeniami Sejmu i nie spotyka się z dziennikarzami” – powiedział Michał Wróblewski.

„Nawet jeśli cała ta historia nie zaszkodzi Prawu i Sprawiedliwości teraz, to sprawa może być odłożona w czasie i może wrócić ze zdwojoną siłą. W 2014 r. kiedy wybuchła afera podsłuchowa, nie było tak że notowania Platformy Obywatelskiej od razu spadła do poziomu 20% i mniej. Poparcie załamało się w 2015 r. więc sądzę, że może tez tak być i w tym przypadku. Nie przesądzam jednak, że tak będzie” – stwierdził redaktor.

Według dziennikarza Wirtualnej Polski odwołanie marszałka Kuchcińskiego jest kwestią czasu.

„Decyzja wydaje się być już podjęta. Politycy PiS nie rzucą Kuchcińskiego na pożarcie opozycji, obronią go, podkreślą jego zasługi, a kilka dni po debacie zdecydują, że musi on odejść” – stwierdził.

Pod koniec rozmowy rozmówca Anny Skiepko odniósł się do decyzji Pawła Kukiza o starcie w wyborach z list PSL.

„W życiu bym nie pomyślał, że Paweł Kukiz pójdzie do Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zastawiam się jak oni planują ze sobą współpracować. Kukiz traktuje PSL instrumentalnie. Nie ma struktur, czasu, pieniędzy i dlatego decyduje się iść z nimi” – powiedział red. Wróblewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA