Karolina Błażejczyk: Co się dzieje na pielgrzymce, zostaje na pielgrzymce

Karolina Błażejczyk: Co się dzieje na pielgrzymce, zostaje na pielgrzymce

Fot. facebook.com/Karolina Błażejczyk

Sezon pielgrzymkowy w pełni. Na Jasnej Górze oczekuje się nawet 4 milionów pątników. W Pieszej Praskiej Pielgrzymce Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej do Częstochowy zmierza Karolina Błażejczyk, która w czwartkowym poranku „Siódma 9” podzieliła się swoimi wrażeniami z pątniczego szlaku. W rozmowie z Jarosławem Wydrą powiedziała, że na razie idzie jej się wyjątkowo dobrze.

„Nie mam ani żadnych bąbli, ani obtarć. Tylko coś mnie ukąsiło. Innym też całkiem dobrze się idzie. Ponad 100 km mamy już w nogach”.

Wśród pątników Pieszej Praskiej Pielgrzymki Rodzin Diecezji Warszawsko-Praskiej jest przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży KEP bp Marek Solarczyk, który zaskakuje innych uczestników, np. pobudką poprzez uderzenia pokrywek garnków.

„Nie wiedzieliśmy z , co się dzieje. Dzisiaj pobudka była powtórzona. Te klapy, które niczym talerze perkusisty… To osobliwe i bardzo zabawne budzenie”.

„Bp Marek Solarczyk zazwyczaj wstaje jako jeden z pierwszych uczestników” – zdradza Karolina Błażejczyk.

„Chyba chce patrzeć na wschody słońca, bo gdy wynurzyłam się ze swojego namiotu, to po namiocie księdza biskupa śladu już nie było. Dużo było takich śmiesznych, dobrych sytuacji, ale jak to mówią: «Co się dzieje na pielgrzymce, zostaje na pielgrzymce»”.

Karolina Błażejczyk pielgrzymuje już po raz czwarty, ale jak mówi: „za każdym razem jest coś nowego”.

„Za każdym razem są to inne rekolekcje w drodze, za każdym razem jest to inny temat na każdy dzień pielgrzymki, więc każda konferencja, każde spotkanie, a także nowe osoby, które są wokół mnie, to nowe doświadczenie i nowa okazja do znalezienia czegoś w sobie i drugim człowieku”.

Pielgrzymi zanoszą na Jasną Górę nie tylko swoje intencje, ale także tych, którzy im je powierzają. Pątnicy zachęcają także do pielgrzymowania duchowego w łączności z osobami, które są na trasie.

Rozmowa z Karoliną Błażejczyk w całości do odsłuchania poniżej.

 

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA