Pokonaj Parkinsona z Klubem Bokserskim Legia Warszawa!

Pokonaj Parkinsona z Klubem Bokserskim Legia Warszawa!

„Rock Steady Boxing to program treningów dedykowany specjalnie dla osób ciepiących na chorobę Parkinsona. Jest to formuła sportowa wykorzystująca w ćwiczeniach na sali elementy fit-boxingu. Misją Rock Steady Boxing, oprócz budowania sprawności fizycznej, jest także dawanie wiary i nadziei u osób chorych” – powiedział Marek Dronszczyk (Klub Bokserski Legia). W rozmowie z Jarosławem Wydrą razem z Danielem Terleckim i Wojciechem Wiertlem opowiadał o nowatorskich zajęciach bokserskich.

90 tysięcy osób w Polsce cierpi na chorobę Parkinsona. Jak się okazuje jednym ze sportów, który może sprawić, że rozwój choroby będzie przyhamowany jest – boks.

„Nasze zajęcia usprawniają pacjentów, poprawiają ich ogólną sprawność fizyczną i pomagają w wykonywaniu ruchów, które na co dzień są dla nich bardzo trudne. (…) Rock Steady Boxing to program treningów dedykowany specjalnie dla osób z chorobą Parkinsona. Jest to formuła sportowa wykorzystująca w ćwiczeniach na sali elementy fit-boxingu. Misją Rock Steady Boxing, oprócz budowania sprawności fizycznej, jest także dawanie wiary i nadziei u osób chorych. Zajęcia wywołują pozytywne emocje zarówno u osób ćwiczących, jak i u opiekunów” – stwierdził jeden z trenerów.

Goście poranka uspokajali słuchaczy mówiąc, że przypadek choroby Parkinsona u legendy boksu – Muhhamada Ali – nie powinien budzić obaw u osób, które chciałyby dołączyć do zajęć proponowanych przez Klub Bokserski Legia.

„Spośród wielu dyscyplin olimpijskich boks najlepiej wpisał się w formułę leczenia tej choroby. Sama metoda nie jest inwazyjna, ponieważ nie dochodzi tu do sparingów i do narażenia głowy na bezpośrednie uderzenia” – wyjaśnił jeden z rozmówców Jarosława Wydry.

„Mamy świadomość tego, że medycyna jest w tej chorobie najważniejsza. Z tym nikt nie dyskutuje. W Rock Steady Boxing zależy nam na wsparciu osób chorych i daniu im szansy na budowanie swojej siły, kondycji i ogólnej sprawności fizycznej” – dodał Marek Dronszczyk.

Klub Bokserski Legia Warszawa jest pierwszym klubem bokserskim w Polsce, który wprowadza formułę Rock Steady Boxing. Pionierem na świecie są Stany Zjednoczone. Od 2006 roku w tej formule zajęć pomocowych wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy osób.

„Te dane świadczą o tym, jak wspomniana metoda jest bardzo potrzebna i pomocna dla osób chorych” – stwierdził trener Dronszczyk.

„Nasi trenerzy są już po szkoleniach w Stanach Zjednoczonych. Wizyta w USA utwierdziła nas w tym, że jesteśmy na dobre drodze. Chcemy wnieść sporo pozytywnego tchnienia dla osób chorych na chorobę Parkinsona” – powiedział Daniel Terlecki.

Goście poranka „Siódma 9” opowiedzieli też o tym, jak wyglądają zajęcia prowadzone u nich w klubie.

„Każdą z osób kwalifikujemy do określonej grupy (w zależności od poziomu zaawansowania choroby). Wszystkie grupy współpracują ze sobą, każda z nich wykonuje podobne ćwiczenia, ale z różnym natężeniem obciążenia. Ćwiczenia są wykonywane przy naszej pomocy i asekuracji” – powiedział Wojciech Wiertel.

Dzięki pomocy Narodowego Instytutu Wolności, a także dzięki finansowaniu z Funduszy Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020, zajęcia są bezpłatne i może do nich dołączyć każdy chętny.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę (10 sierpnia) w godzinach 13-15 i 15-17, a także we wtorek od 11-tej do 13-tej i od 13-tej do 15-tej. Zajęcia odbywają się w Warszawie przy ul. Waldorfa 31 (Forty Bema).

Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: 796 980 973, mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w siedzibie klubu. Zapraszamy!

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA