Kamil Kwiatek: Afera związana z lotami marszałka Kuchcińskiego uderza w tożsamość Prawa i Sprawiedliwości

Kamil Kwiatek: Afera związana z lotami marszałka Kuchcińskiego uderza w tożsamość Prawa i Sprawiedliwości

„Gdyby marszałek Kuchciński od razu powiedział o tych lotach, o których nie powiedział, a o których później informowały media, gdyby posypał głowę popiołem, to jakoś ta sprawa by się rozwiązała. Przecież mieliśmy już do czynienia z większą aferą związana z nagrodami w rządzie Beaty Szydło. Te loty dałoby się wytłumaczyć. Marszałek zapracował na to, żeby się zdymisjonować” – powiedział w poranku „Siódma 9” Kamil Kwiatek (portal wPolityce.pl). W rozmowie z Marcinem Fijołkiem analizował bieżącą sytuację polityczną.

„Afera uderza w miękkie podbrzusze Prawa i Sprawiedliwości, uderza w tożsamość tej partii” – dodał redaktor, który przypomniał, że od lat PiS próbuje budować wizerunek partii, która zwraca szczególną uwagę na pokorę i umiar w swoich działaniach.

Według rozmówcy Marcina Fijołka władzom PiS zależało na jak najszybszym zakończeniu sprawy.

„Na początek września władze Prawa i Sprawiedliwości zaplanowały przedstawienie swojego programu wyborczego. Raczej nikt na Nowogrodzkiej nie chce, aby sprawa się przeciągała, ponieważ przeszkadzałaby ona w narzucaniu swojej narracji i w przejściu do ofensywy” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

Dziennikarz portalu wPolityce.pl zapytany przez Marcina Fijołka o to, co jego zdaniem będzie tematem przewodnim najbliższej kampanii PiS, odpowiedział:

„Politycy skupią się na podsumowaniu tego, co udało się zrobić przez ostatnie cztery lata”.

Na koniec wywiadu rozmówcy skomentowali sojusz Pawła Kukiza z Polskim Stronnictwem Ludowym.

„Jestem ciekaw jak Paweł Kukiz będzie reagował na wszystkie przypominane mu słowa o PSL, które wypowiadał przez ostatnie lata. Połączenie Kukiza z Polskim Stronnictwem Ludowym uważam za bardzo egzotyczny sojusz. Na całej sytuacji nie zyska Paweł Kukiz. Zmarnował te 4 lata. Sam wybrał swój los za mocno trzymając się romantyzmu politycznego, który zaprowadził go w ramiona PSL-u. 4 lata zostały zmarnowane. Jeśli ktoś na tej sytuacji zyska to będą to Ludowcy” – stwierdził Kamil Kwiatek.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA