Lidia Lemaniak: Paradoksalnie PiS może zyskać na sprawie lotów marszałka Kuchcińskiego

Lidia Lemaniak: Paradoksalnie PiS może zyskać na sprawie lotów marszałka Kuchcińskiego

„Rezygnacja marszałka Kuchcińskiego może spowodować, że Prawo i Sprawiedliwość paradoksalnie zyska na całej sytuacji. Partia rządząca pokazała się jako partia, która potrafi przyznać się do winy i potrafi pokazać, że nie ma tam świętych krów” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Lidia Lemaniak (portal „Niezależna.pl”). W rozmowie z Karolem Gacem mówiła m.in. o zmianach jakie rząd planuje wprowadzić w zasadach lotów najważniejszych osób w państwie.

„Zaszedł błąd na polu komunikacji. Komunikaty, które wychodziły z Centrum informacyjnego Sejmu były sprzeczne, a dziennikarze docierali do coraz to nowych list lotów. Marek Kuchciński miał prawo do lotów, to jest przywilej drugiej osoby w państwie. Tym co oburzało m.in. mnie było to, że na pokładach rządowych samolotów znajdowała się rodzina pana marszałka”.

Według rozmówczyni Karola Gaca, rząd próbuje zadziałać w taki sposób, aby do podobnych sytuacji więcej już nie dochodziło.

„Od dzisiaj zaczną się prace nad zmianą przepisów i wiemy, że Kancelaria Prezesa Rady Ministrów chce zakazać lotów rodzinom polityków, jeśli nie będą one wchodzić w skład oficjalnych delegacji” – powiedziała dziennikarka portalu „Niezależna.pl”.

„Opozycja powinna wziąć udział w pracach nad zmianami tych przepisów. To będą przepisy na lata” – dodała.

Pod koniec rozmowy red. Lemaniak skomentowała połączenie sił przez Polskie Stronnictwo Ludowe i ruch Kukiz’15.

„Nie jestem zaskoczona. Zarówno Polskie Stronnictwo Ludowe, jak i Kukiz’15 walczą o przetrwanie. Jest to małżeństwo z rozsądku., a nie z miłości. Kukiz’15 nie ma pieniędzy, nie ma struktur w terenie” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA