Anna Szczepańska na temat działalności Krajowej Administracji Skarbowej

Anna Szczepańska na temat działalności Krajowej Administracji Skarbowej

„Do głównych zadań Krajowej Administracji Skarbowej należy wspieranie obywateli w wykonywaniu obowiązków podatkowych. Przykładem naszej działalności jest chociażby wprowadzenie systemu E-PIT. System ten ułatwia rozliczanie podatku” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Anna Szczepańska. W rozmowie z Piotrem Otrębskim rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie mówiła o tym, czym na co dzień zajmuje się wspomniana instytucja.

Krajowa Administracja Skarbowa powstała 1 marca 2017 r. z połączenia Administracji Podatkowej, Kontroli Skarbowej i Służby Celnej.

„Do głównych zadań instytucji należy wspieranie obywateli w wykonywaniu obowiązków podatkowych. Przykładem naszej działalności jest chociażby wprowadzenie systemu E-PIT, ułatwiającego rozliczanie podatku” – powiedział gość poranka „Siódma 9”.

Anna Szczepańska wymieniła inne pola działalności Krajowej Administracji Skarbowej:

„KAS zajmuje się też zwalczaniem karuzeli podatkowych. Dotyczą one m.in. handlu metalami szlachetnymi, sprzętem elektronicznym czy podrabianymi ubraniami”.

„Zwalczamy również nielegalny hazard. Od początku roku przeprowadziliśmy 250 kontroli, po których zatrzymaliśmy 1000 automatów służących do urządzania nielegalnych gier hazardowych” – dodał gość poranka „Siódma 9”.

„Prowadzimy także działalność edukacyjną skierowaną do uczniów i studentów. Uświadamiamy młodych ludzi, że nielegalne kasyna to miejsca, w których łatwo zetknąć się ze światem przestępczym” – dodała.

Rozmówczyni Piotra Otrębskiego dodała, że część działalności Krajowej Administracji Skarbowej dotyczy przewozu towarów. Zadaniem KAS jest edukowanie turystów na temat tego co można, a czego nie wolno przywozić do Polski z zagranicznych wojaży.

„Turyści często nie wiedzą, że wiozą ze sobą coś, czego nie powinni zabrać z danej wycieczki. Na lotniskach umieszczamy ulotki, a na naszej stronie poradnik turystyczny, z którym każdy podróżujący powinien się zapoznać przed dalszą podróżą” – powiedziała Anna Szczepańska.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA