Michał Guzek: Myślę, że wiele osób w Polsce nie ma jeszcze świadomości, ile muzyka chrześcijańska może wnieść w życie człowieka

Michał Guzek: Myślę, że wiele osób w Polsce nie ma jeszcze świadomości, ile muzyka chrześcijańska może wnieść w życie człowieka

„My jako odbiorcy szukamy dobra, prawdy, piękna, wartości w muzyce. Nazwa «muzyka chrześcijańska» daje nam bezpieczeństwo, że to, czego słuchamy, prezentuje właśnie ten poziom dobra (…) Myślę, że wiele osób w Polsce nie ma jeszcze tej świadomości, ile muzyka chrześcijańska może wnieść w życie człowieka” – powiedział w poranku „Siódma 9” Michał Guzek. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem opowiedział o muzyce chrześcijańskiej i zaprosił do włączenia się we wspieranie muzycznego środowiska w związku z trwającym miesiącem modlitw w intencji muzyki chrześcijańskiej.

„My jako odbiorcy szukamy treści, szukamy dobra, prawdy, piękna, wartości w muzyce. Ta nazwa «muzyka chrześcijańska» daje nam bezpieczeństwo, że to, czego słuchamy, prezentuje właśnie ten poziom dobra” – mówił gość poranka.

Jak zaznaczył, inicjatywa modlitewna obejmuje całe środowisko związane z muzyką chrześcijańską.

„Zobaczyliśmy, że to środowisko potrzebuje wsparcia. Nie mówię tylko o tych, którzy tworzą. Wiele osób przeżywa różne kryzysy, ta kultura nas w różny sposób naciska. Dajemy się tym wpływom z zewnątrz zmarginalizować. Dlatego potrzeba Ducha Świętego, który da nam odwagę wyjścia do tych, którzy potrzebują tego przesłania, a myślę, że cały świat potrzebuje przesłania ewangelicznego. Prosimy nie tylko za tych, którzy tworzą muzykę, ale za te środowiska, które są odpowiedzialne, czyli za parafie, rodziny, w których młodzi ludzie mogą kształtować talenty muzyczne, ale także za całe środowisko, czyli za organizatorów festiwali, za tych, którzy wydają płyty, za ten cały rynek, żeby był rynkiem prawdziwie chrześcijańskim, sprawiedliwym”.

„Myślę, że wiele osób w Polsce nie ma jeszcze tej świadomości, ile muzyka chrześcijańska może wnieść w życie człowieka” – podkreślił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA