Paweł Kalinowski: Miejsce, które zajmuje obecnie Iga Świątek jest miejscem, do którego bardzo trudno dojść i ciężko się tu utrzymać

Paweł Kalinowski: Miejsce, które zajmuje obecnie Iga Świątek jest miejscem, do którego bardzo trudno dojść i ciężko się tu utrzymać

„Miejsce, które zajmuje obecnie Iga jest miejscem, do którego bardzo trudno dojść i ciężko się tu utrzymać. Pierwsza 50-tka rankingu WTA jest już bezpośrednim zapleczem ścisłej czołówki, do której należy najlepsza dziesiątka tenisistek” – powiedział w poranku „Siódma 9” trener Paweł Kalinowski. W rozmowie z Piotrem Otrębskim mówił o nadziejach polskiego tenisa.

W najnowszym rankingu WTA Iga Świątek awansowała z 55 na 49 miejsce.

„Miejsce, które zajmuje obecnie Iga jest miejscem, do którego bardzo trudno dojść i ciężko się tu utrzymać. Pierwsza 50-tka rankingu WTA jest już bezpośrednim zapleczem ścisłej czołówki, do której należy najlepsza dziesiątka tenisistek” – powiedział Paweł Kalinowski.

Trener Kalinowski pokrótce przedstawił największe atuty młodej polskiej tenisistki.

„Jest to zawodniczka kompletna, grająca szybka piłką. Iga jest dynamiczna i waleczna. Aby zdobyć szczyt potrzebuje jeszcze doświadczenia” – stwierdził gość poranka.

Oprócz 18-letniej Polki rozmówca Piotra Otrębskiego scharakteryzował najlepszego obecnie polskiego tenisistę – Huberta Hurkacza.

„Ma on prawie wszystko: wzrost, siłę, dynamikę, technikę. Jest w podobnej sytuacji do Igi Świątek. Wygranie przez niego seta z Djokoviciem (nr.1 w rankingu) świadczy o tym, że drzemie w nim ogromny potencjał” – przyznał trener.

„Po okresie smuty związanym z zakończeniem kariery przez Agnieszkę Radwańską wydawało się, że trochę poczekamy na dobrych polskich tenisistów. Na szczęście nie musieliśmy długo czekać” – dodał.

Na koniec rozmowy trener Kalinowski zapytany przez Piotra Otrębskiego o to, czy tenis nadal jest sportem dla najbogatszych, odpowiedział:

„W Polsce największym problemem jest dostępność do kortów. Niestety ich wynajęcie jest drogie i stąd bierze się problem. Na wyczynowy tenis potrzeba pieniędzy”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA