Wojciech Piela o meczu Legii z Glasgow Rangers: Musimy nastawić się na ciężki bój

Wojciech Piela o meczu Legii z Glasgow Rangers: Musimy nastawić się na ciężki bój

„W ostatnim meczu Legii z Zagłębiem Lubin piłkarze ze stolicy momentami byli zdekoncentrowani. Z Rangersami chwile rozluźnienia mogą się skończyć utratą gola. Drużyna Stevena Gerrarda jest zespołem, który strzela mnóstwo bramek. Musimy nastawić się na ciężki bój. (...) Cieszę się, że do takiego meczu dochodzi, bo od czasu dwumeczu z Ajaxem Amsterdam, rywala tej klasy nie było na Łazienkowskiej” – powiedział w poranku „Siódma 9” Wojciech Piela (Weszło FM). W rozmowie z Anną Skiepko mówił m.in o szansach Legii na awans do fazy grupowej Ligi Europy.

Dzisiejsza rozmowa Anny Skiepko z Wojciechem Pielą dotyczyła rozpoczętego niedawno sezonu Premier League, a także czwartkowego meczu Legii Warszawa z Glasgow Rangers w 4. rundzie eliminacji Ligi Europy.

Według dziennikarza Weszło FM istnieją niewielkie szanse na to, żeby powtórzył się scenariusz z poprzedniego sezonu, w którym to Manchester City i Liverpool zdobyły odpowiednio 98 i 97 punktów i walczyły o tytuł mistrza Anglii dosłownie do ostatniej ligowej kolejki.

„To jednak nadal będzie wyścig dwóch koni. Trudno się spodziewać, żeby którakolwiek inna drużyna była w stanie doskoczyć do walki o zwycięstwo w lidze. Ciekawa zapowiada się walka o pierwszą czwórkę. Emocji na pewno nie zabraknie” – powiedział Wojciech Piela.

W dalszej części rozmowy poruszono temat rywalizacji Legii Warszawa z drużyną Glasgow Rangers. Według rozmówcy Anny Skiepko odrobinę większą szansę na awans mają piłkarze ze Szkocji.

„Widać poprawę formy u drużyny Aleksandara Vukovicia. (…) Trzeba przyznać, że dobrze zorganizowana jest defensywa legionistów. Do tej pory stracili oni tylko dwie bramki w lidze, a w eliminacjach Ligi Europy zachowali czyste konto. Po powrocie Cafu dobrze wygląda tez środek pola w Legii. Stałe fragmenty to kolejny dobry element gry zespołu Vukovicia. (...) W ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin piłkarze ze stolicy momentami byli zdekoncentrowani. Z Rangersami chwile rozluźnienia mogą się skończyć utratą gola. Drużyna Stevena Gerrarda jest zespołem, który strzela mnóstwo bramek. Musimy nastawić się na ciężki bój. Cieszę się, że do takiego meczu dochodzi, bo od czasu dwumeczu z Ajaxem Amsterdam, rywala tej klasy nie było na Łazienkowskiej” – przyznał gość poranka „Siódma 9”.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA